Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 953
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Mikołajkowe spotkanie u Rzecznika Praw Dziecka

Sobota, 10 grudnia 2011, 12:08
Aktualizacja: Niedziela, 11 grudnia 2011, 10:09
Autor: red
Świdnica: Mikołajkowe spotkanie u Rzecznika Praw Dziecka
Fot. użyczone
Moc mikołajkowo–świątecznych atrakcji przeżyło pięćdziesięcioro podopiecznych Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Chorych „SERCE” ze Świdnicy.

Otóż na zaproszenie swojego przyjaciela – Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka - ten dzień spędzili w Warszawie. I nie byłoby w tym nic niecodziennego, gdyż to nie pierwsza taka wycieczka, gdyby nie …

Najpierw po długiej wielogodzinnej podróży spotkanie – wspólne śniadanie w Biurze Rzecznika Praw Dziecka z jego gospodarzem. Następnie fantastyczna podróż po cudach współczesnej techniki – to oczywiście Centrum KOPERNIK, miejsce o odwiedzeniu którego dzieci marzyły od dawna. Kolejna atrakcja to spotkanie z Ministrem Zdrowia Bartoszem Arłukowiczem, który jest Kawalerem Orderu Uśmiechu, Zastępcą Głównego Inspektora Sanitarnego Kraju Ministrem Janem Orgelbrandem, Posłami na Sejm – Iwoną Guzowską i Michałem Szczerbą oraz z doradcami Rzecznika Praw Dziecka – Henryką Krzywonos i Dorotą Zawadzką. Ważną poznaną osobą jest także dr Irena Koźmińska, Prezes Fundacji ABC XXI – Cała Polska Czyta Dzieciom”.

Zespół Dziecięcy „SERDUSZKA” dał specjalny bożonarodzeniowy koncert, podczas którego Dyrektor Generalny UPS Piotr Sitarek przekazał symboliczne czeki na działalność charytatywną dla dzieci. W imieniu świdnickiej Fundacji SERCE – Europejskie Centrum Przyjaźni Dziecięcej dar przyjęła skarbnik Grażyna Parfianowicz.

Marek Michalak zaprosił również znanych i lubianych aktorów – Maję Hirsch i Filipa Bobka (występujących m.in. w serialu „Ula Brzydula”), którzy czytali dzieciom fragmenty książki „Pamiętnik Blumki”, opowiadającej o działalności Janusza Korczaka. Każde dziecko, dzięki Firmie UPS, otrzymało w podarunku mikołajkowym to wyjątkowo piękne i już kilkakrotnie nagrodzone wydanie.

Każdy z gości i gospodarz otrzymali od dzieci piękne świąteczne stroiki wykonane podczas warsztatów plastycznych w Europejskim Centrum Przyjaźni Dziecięcej. Po sesji zdjęciowej, zbiórce autografów i wspólnej kolacji, dzieci wraz z opiekunami pod przewodnictwem Prezes Iwony Maciejewskiej pełni wrażeń wrócili do rodzinnej Stolicy Dziecięcych Marzeń.

Spotkają się jednak niebawem, bo już 16 grudnia – podczas tradycyjnej wieczerzy wigilijnej w Hotelu PARK, gdzie z pewnością nie zabraknie przyjaciół świdnickiego „SERCA” z Rzecznikiem Praw Dziecka na czele.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group