Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 574
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mikołajkowe zawody pływackie szkół podstawowych

Wiadomości: Świdnica
Niedziela, 8 grudnia 2013, 20:40
Aktualizacja: 21:11
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Pływacy i pływaczki ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy zdominowali mikołajowe zawody pływackie, które odbyły się 5 grudnia na basenie krytym przy ul. Równej 9. Organizowana tradycyjnie co roku impreza przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji zgromadziła 99 zawodników (42 dziewczynki i 57 chłopców) z pięciu świdnickich podstawówek.

Rywalizowano w stylu dowolnym, klasy I-IV na dystansie 25 metrów, klasy V-VI na 50 metrów. Jak na mikołajki przystało organizator przygotował dla każdego uczestnika zawodów słodki prezent w postaci czekolady wręczanej tuż po ukończonym starcie. Najlepszych dekorowano na podium pamiątkowymi medalami oraz dyplomami i właśnie tutaj w każdej kategorii wiekowej na najwyższym stopniu stawali uczniowie czwórki.

A oto wyniki klasyfikacji indywidualnej:

Klasa I – dziewczynki – 25 m
1. Katarzyna Mus /31,15/ - SP 4

Klasa I – chłopcy – 25 m
1.Paweł Pietrzak /26,53/ - SP 4
2. Igor Malinowski /31,19/ - SP 4
3. Stanisław Dzięcielewski /33,88/ - SP 4

Klasa II – dziewczynki – 25 m
1. Kinga Fąfara /19,19/ - SP 4
2. Hanna Jędrzejewska /23,72/ - SP 4
3. Aleksandra Majewska /24,66/ - SP 4
4. Hania Kubacka /26,04/ - SP 105
5. Aleksandra Ceglińska /27,50/ - SP 4
6. Maja Banaszak /30,44/ - SP 1
7. Nadia Bieszczad /33,38/ - SP 1
8. Maja Sakowska /35,03/ - SP 105
9. Julia Przyborowska /40,66/ - SP 6

Klasa II – chłopcy – 25 m
1. Tymoteusz Jaśków /19,84/ - SP 4
2. Emil Płoczyniak /23,50/ - SP 1
3. Bartosz Jurga /24,29/ - SP 4
4. Jakub Kalicki /24,78/ - SP 4
5. Maksymilian Komorowski /25,69/ - SP 6
6. Igor Ratajczak /27,50/ - SP 6
7. Stanisław Romanik /28,19/ - SP 1
8. Antoni Romanik /28,78/ - SP 1
9. Kacper Okruta /52,02/ - SP 315

Klasa III – dziewczynki – 25 m
1. Dominika Sokołowska /16,12/ - SP 4
2. Lena Niemczyk /16,59/ - SP 4
3. Maria Kutyło /17,85/ - SP 4
4. Julia Rusak /24,81/ - SP 105
5. Amelia Cieślak /26,37/ - SP 1
6. Inga Kmiecik /28,14/ - SP 6
7. Dominika Kałużna /29,62/ - SP 6
8. Natalia Piestrak /31,17/ - SP 315
9. Wiktoria Sagała /22,65/ - SP 6
10. Wiktoria Fiałka /44,72/ - SP 315

Klasa III – chłopcy – 25 m
1. Jakub Dzieniakowski /16,78/ - SP 4
2. Łukasz Szporko /17,91/ - SP 105
3. Oliwier Malinowski /17,97/ - SP 4
4. Konrad Nowak /23,06/ - SP 1
5. Igor Kańczuga /24,90/ - SP 1
6. Aleksander Bońciun /25,28/ - SP 105
7. Jakub Gruszczyński /25,90/ - SP 6
8. Michał Steroń /27,24/ - SP 6
9. Wiktor Suchołbiak /27,47/ - SP 6
10. Maksymilian Skóra /27,78/ - SP 6
11. Jakub Kosakowski /28,85/ - SP 6
12. Hubert Brzeski /30,06/ - SP 6
13. Aleks Sroga /33,93/ - SP 315
14. Kacper Błaszczyk /36,56/ - SP 315
15. Kamil Waśniowski /37,35/ - SP 315

Klasa IV – dziewczynki – 25 m
1. Ewelina Kalicka /16,59/ - SP 4
2. Martyna Szczurowska /18,00/ - SP 4
3. Urszula Marmajewska /18,41/ - SP 1
4. Hanna Karwowska /22,31/ - SP 1
5. Maja Sarzyńska /24,20/ - SP 6
6. Zofia Wąsowska /25,75/ - SP 105
7. Weronika Kolanek /26,19/ - SP 6
8. Wiktoria Hoyer /27,00/ - SP 105
9. Weronika Olejnik /29,96/ - SP 6
10. Iga Urbańczyk /36,25/ - SP 1

Klasa IV – chłopcy – 25 m
1. Oskar Cebula /15,00/ - SP 4
2. Michał Pietrzak /15,35/ - SP 4
3. Mateusz Podbielski /21,14/ - SP 6
4. Fabian Tragarz /22,84/ - SP 6
5. Rafał Dzidek /23,35/ - SP 6
6. Bartosz Kaczmarczyk /24,41/ - SP 6
7. Mateusz Trzciński /24,82/ - SP 6
8. Mikołaj Nawara /26,10/ - SP 1
9. Kacper Kaczmarek /27,68/ - SP 315
10. Filip Zając /30,62/ - SP 315

Klasa V – dziewczynki – 50 m
1. Agnieszka Franków /32,94/ - SP 4
2. Justyna Wierzbicka /35,81/ - SP 4
3. Julia Agatowska /39,59/ - SP 105
4. Krystyna Tomczak /51,91/ - SP 6
5. Paulina Rogowska /1.01,47/ - SP 315

Klasa V – chłopcy – 50 m
1. Marcin Frejnagel /34,62/ - SP 4
2. Marek Lurka /38,31/ - SP 1
3. Karol Kopycki /39,01/ - SP 4
4. Szymon Lepak-Przybyłowicz /41,44/ - SP 6
5. Szymon Gładysz /41,68/ - SP 105
6. Dawid Hanc /45,06/ - SP 6
7. Marcel Żukowski /45,32/ - SP 6
8. Maksymilian Cząstka /45,38/ - SP 6
9. Filip Ciunajtis /48,21/ - SP 1
10. Wiktor Zdanowicz /58,57/ - SP 315
11. Dawid Walczak /1.30,50/ - SP 315
Wiktor Waleński /nie ukończył/

Klasa VI – dziewczynki – 50 m
1. Aleksandra Młocek /36,94/ - SP 4
2. Iga Bystrzycka /37,69/ - SP 1
3. Maria Krzyżaniak /38,53/ - SP 4
4. Natalia Wajs /40,13/ - SP 1
5. Oliwia Zgraja /42,25/ - SP 1
6. Natalia Skalińska /47,09/ - SP 6
7. Aleksandra Siwiak /1.04,43/ - SP 6

Klasa VI – chłopcy – 50 m
1. Oskar Jochymek /29,18/ - SP 4
2. Jakub Borowy /30,82/ - SP 4
3. Jędrzej Glinka /34,72/ - SP 1
4. Damian Kasprzak /36,80/ - SP 1
5. Krystian Wysoczański /44,77/ - SP 1
6. Igor Borysionek /51,56/ - SP 6
7. Szymon Szuter /1.01,65/ - SP 6
Hubert Mazur /57,73/ - DSQ

Do klasyfikacji drużynowej Współzawodnictwa szkolnego liczona była suma punktów w poszczególnych kategoriach wiekowych zdobyta w zawodach indywidualnych. Sumowane były trzy najlepsze wyniki osobno dla dziewcząt i chłopców. Punkty przyznawano wg zasady : za I miejsce – 9 pkt, II – 7 pkt, III – 6 pkt, IV-V – 5 pkt, VI-VIII – 4 pkt, IX-XII – 3 pkt, XIII-XVI – 2 pkt, XVII-XX – 1 pkt.

Klasyfikacja drużynowa /w nawiasie z punktacją do współzawodnictwa szkolnego/ :

DZIEWCZĘTA
1. SP 4 – 100 pkt /10 pkt/
2. SP 1 – 44 pkt /8 pkt/
3. SP 6 – 39 pkt /7 pkt/
4. SP 105 – 28 pkt /6 pkt/
5. SP 315 – 12 pkt /5 pkt/

CHŁOPCY
1. SP 4 – 104 pkt /10 pkt/
2. SP 6 – 57 pkt /8 pkt/
3. SP 1 – 55 pkt /7 pkt/
4. SP 315 – 21 pkt /6 pkt/
5. SP 105 – 16 pkt /5 pkt/

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group