Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 953
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Miłe chwile w Liceum Ogólnokształcącym w Świebodzicach

Sobota, 2 lutego 2019, 11:50
Aktualizacja: 11:53
Autor: red
Świebodzice: Miłe chwile w Liceum Ogólnokształcącym w Świebodzicach
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
23 stycznia odbył się uroczysty apel w LO w Świebodzicach. Podczas spotkania obecna była Zofia Marek, radna Miasta Świebodzice, ale przede wszystkim oddany Przyjaciel szkoły.

Zofia Marek już po raz osiemnasty dowodziła w tym roku świebodzickim sztabem WOŚP. W tym dniu odwiedził naszą szkołę również Pan Artur Czelny z Polskiej Uniwersyteckiej Szkoły Kształcenia Indywidualnego.

Spotkanie gości, nauczycieli i uczniów rozpoczęło się od wspólnego wysłuchania pieśni pt. "Modlitwa o wschodzie słońca". Następnie głos zabrała Pani Zofia Marek. Podziękowała uczniom, rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie w tegoroczny 27 już finał WOŚP i wręczyła wolontariuszom certyfikaty; a oto lista wolontariuszy z liceum:

1. Anastazja Brączkowska
2. Jakub Górski
3. Martin Jędrasiak
4. Natalia Jursza
5. Zofia Brzozowiec
6. Michalina Adamek
7. Aleksandra Oleśkiewicz
8. Stanisław Tokarski
9. Mariola Chwastyk
10. Julia Walkiewicz
11. Oliwia Kanik
12. Anita Janiszewska
13. Natalia Szuchnik
14. Natalia Magnuszewska
15. Maciej Lachnik
16. Wiktoria Partyka
17. Wiktoria Pajor
18. Agata Turlejska
19. Julia Partyka
20. Aleksandra Witowska

Pani Zofia Marek szczególnie podziękowała uczennicy Sylwii Pogórskiej z klasy IIIa, która od wielu lat jest łącznikiem między sztabem Orkiestry i naszą szkołą, każdego roku już od września bierze udział w przygotowaniach do kolejnego finału. Również podziękowania otrzymała Pani Agnieszka Andruszków, opiekun Sejmiku Uczniowskiego i koordynator działań szkoły. Kolejny gość, Pan Artur Czelny z Polskiej Uniwersyteckiej Szkoły Kształcenia Indywidualnego wręczył naszemu uczniowi, Hubertowi Muszyńskiemu z klasy IIIb certyfikat potwierdzający otrzymanie stypendium USKI. Hubert za osiągnięcia naukowe i zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły w 23 edycji Ogólnopolskiego Programu Stypendialnego znalazł się w gronie 17 uhonorowanych osób.

Kolejnym miłe chwile zapewniła Pani Ewa Baszak - Grochowska, podsumowując konkursy związane z ostatnimi Fanaberiami teatralnymi - konkurs na plakat i recenzję z obejrzanych sztuk. Widzowie, którzy zechcieli podzielić się swoimi spostrzeżeniami i wrażeniami, mogli je przedstawić w plastycznej lub literackiej formie i jeszcze przez chwilę trwać w świecie teatralnej magii. W konkursie wzięło udział 52 uczniów, a poziom prac był bardzo wysoki.

A oto wyniki- w kategorii literackiej(recenzja):

I miejsce - Katarzyna Staszczyk

II miejsce - Julia Walkiewicz

III miejsce - Kamil Cichy

- w kategorii plastycznej(plakat teatralny):

I miejsce - Katarzyna Staszczyk

II miejsce - Alicja Wysoczańska

III miejsce - Wiktoria Partyka

-wyróżnienie - Mateusz Ławiński

Pani Dyrektor Dorota Ciołek podsumowała wyniki nauczania i frekwencji za I semestr. Najwyższe średnie ocen uzyskały klasy: 1. Ia, 2. Ib, 3. Ic. Identycznie przedstawia się ranking frekwencji klas: 1. Ia, 2. Ib, 3. Ic. Indywidualnie najwyższe średnie ocen uzyskali uczniowie:

Wiktoria Pajor 5,44 klasa Ia

Katarzyna Czernecka 5,31 klasa Ib

Zofia Brzozowiec 5,13 klasa Ia
Kamil Cichy 5,13 klasa Ic
Sylwia Kwaśniak 5,13 klasa Ic

Wiktoria Wójtowicz 4,88 klasa Ia

Jeremi Wawrzyniak 4,75 klasa Ia

Trzech uczniów może pochwalić się 100 % frekwencją za I semestr i są to: Jakub Krawczuk klasa Ia, Wiktoria Wójtowicz klasa Ia, Krzysztof Zawada Klasa Ib.

Pani Dyrektor pogratulowała uczniom i klasom ich wyników. Jednocześnie zaapelowała do uczniów klas II i III o większy wysiłek i zaangażowanie, aby drugi semestr był dla nich lepszy, gdyż wszelkie rankingi za I semestr to sukcesy wyłącznie uczniów klas pierwszych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group