Sobota, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 1319
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Miłośnik iglaków

Wtorek, 12 maja 2020, 13:20
Autor: red
Świdnica: Miłośnik iglaków
Fot. Straż Miejska Świdnica
Godzina 22.50, noc z soboty na niedzielę. Do świdnickiego Rynku wjeżdża radiowóz straży miejskiej. Funkcjonariusze parkują i jak każdej nocy obchodzą cały Rynek. Po kilkunastu minutach patrol odjeżdża. O godzinie 23.30 w Rynku pojawia się mężczyzna, który ciągnie za sobą mały, pusty wózek. Gdy kamera zmieniła obszar obserwacji mężczyzna na chwilę znika z pola widzenia.

Po chwili osoba ta pojawia się na ulicy Bohaterów Getta i udaje się w stronę ulicy 1 Maja. Wózek nocnego spacerowicza był już jednak pełny.

W następnym dniu właścicielka jednego z lokali w Rynku zgłosiła dyżurnemu straży miejskiej, iż z parapetu jej lokalu zniknęły donice z iglakami. Na podstawie analizy zapisu monitoringu ustalono, że sprawcą kradzieży był mężczyzna z wózkiem. Kamery uchwyciły moment gdy przechodził on koło okradzionego lokalu, jednak ze względu na porę nocną i znaczne oddalenie sam moment kradzieży nie był dostatecznie widoczny. Dopiero na kolejnych ujęciach wyraźnie widać, że mężczyzna ma już wózek załadowany iglakami. Teraz wystarczyło tylko prześledzić jego trasę przemarszu i po nitce do kłębka znaleziono podwórze gdzie zakończyła się nocna eskapada spacerowicza. Strażnicy szybko znaleźli charakterystyczny niebieski wózek. Ustalenie jego właściciela było już tylko formalnością. Ciekawostką jest również fakt, iż tej samej nocy Policja otrzymała informację od mieszkańca Świdnicy, że ktoś oferował jej kupno po atrakcyjnej cenie iglaków, które miał w niebieskim wózku. Miłośnik cudzych roślin został ujęty przez strażników i przekazany Policji. Za swój czyn odpowie przed Sądem Rejonowym w Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group