Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 619
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Mirosław Sośnicki: Wszystko co robię, robię z pasją

Czwartek, 7 kwietnia 2011, 6:36
Aktualizacja: 17:18
Autor: GrA
Świdnica: Mirosław Sośnicki: Wszystko co robię, robię z pasją
Fot. Wiktor Bąkiewicz
– Marzeniem mojej młodości było mieszkać pod lasem i pisać. Teraz te marzenia się spełniły – tymi słowami rozpoczynał swoje spotkanie z czytelnikami Mirosław Sośnicki. Właśnie ruszyła promocja jego najnowszej powieści „Modżiburki dwa”.

O pasji pisania, najnowszej powieści, wcześniejszej twórczości oraz bolesnych doświadczeniach życiowych Mirosław Sośnicki opowiadał podczas autorskiego spotkania, które odbyło się we wtorek, 6 kwietnia, w świdnickim teatrze miejskim przy niemalże szczelnie wypełnionej sali – W zależności od tego, co w życiu robię, zawsze robię to z pasją – mówił Mirosław Sośnicki. – W tej chwili jestem w tym miejscu, w którym chciałem być w młodości. Mieszkam pod lasem. Mam doskonałe warunki do pisania, mam artystyczną wolność.

Spotkanie poświęcone było promocji najnowszej książki świdnickiego pisarza „Modżiburki dwa”. To nie pierwsza książka Mirosława Sośnickiego o miłości.

– Bez miłości nie przeżyłbym stanu wojennego, nie byłoby „Modżiburków” bez miłości. Jeśli ma się wsparcie w drugiej osobie można znieść wszystkie kataklizmy, jakie dostarcza nam życie – wyjaśniał pisarz. Najnowsza powieść świdniczanina to niezwykle ciepła opowieść o miłości dwojga ludzi. - Po raz pierwszy w mojej książce bohaterowie nie muszą odpowiadać na różne dramaty życiowe, nie doświadczają śmierci, choroby, ani innych nieszczęść. Żyją sobie spokojnie. – tłumaczył Mirosław Sośnicki.

Spotkanie było okazją do porozmawiania ze świdnickim pisarzem, zadania nurtujących pytań, ale także zakupu jego najnowszej oraz wcześniejszych powieści. Świdniczanin z „Modżiburkami dwoma” planuje teraz objechać cały świat.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group