Niedziela, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 507
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mistrz świata ustrzelił dublet

Wiadomości: Strzegom
Poniedziałek, 27 czerwca 2011, 14:22
Aktualizacja: 14:25
Autor: MDvR
Fot. użyczone
W konkursie Pucharu Świata we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego rozgrywanym w Strzegomiu podwójne zwycięstwo odniósł mistrz świata Michael Jung. Jest to już trzecie zwycięstwo z rzędu Niemca w Strzegomiu.

Mistrz świata i zdobywca Pucharu Świata w WKKW po trzech próbach ostatecznie odniósł podwójne zwycięstwo. Po ujeżdżeniu i crossie Jung zajmował pierwsze miejsce na koniu, na którym zdobył tytuł mistrza, La Biosthetique-Sam FBW. Na Leopinie był drugi. Próba skoków w ostatnim dniu zawodów przyniosła nieoczekiwaną zmianę. Zrzutka na parkurze na La Biosthetique-Sam FBW spowodowała spadek na drugie miejsce i awans Leopina na miejsce pierwsze. Michael Jung, po raz trzeci z rzędu zwyciężył konkurs Pucharu Świata w Strzegomiu.

Błąd Andreasa Dibowskiego, który po dwóch próbach zajmował trzecie miejsce, spowodował spadek tego zawodnika na miejsce czwarte i awans reprezentanta Japonii Yoshiaki Oiwa na medalową pozycję. Najlepszy wynik reprezentanta Polski należy do Katarzyny Kokowskiej na Czarnolasie. Polka zajęła jedenaste miejsce.

Konkurs CCI 2* zwyciężyła Julia Krajewski, która objęła prowadzenie już po próbie ujeżdżenia. Drugie miejsce w konkursie CCI 2* zajął Benjamin Winter na koniu Woolpit Amble, trzeci był Oliver Townend na Arctic Mouse. W ramach konkursu CCI 2* rozegrano Mistrzostwa Polski Młodych Jeźdźców. Tytuł mistrza zdobył Jerzy Lipkowski na Rokoszu. Drugie miejsce zajęła Jagoda Smoleńska na Lublinie, trzecie Jan Żmójdzin na Losterico.

Holenderka Elaine Pen na koniu Vira, która po próbie terenowej objęła prowadzenie w konkursie CCI 3* ostatecznie zajęła pierwsze miejsce. Drugie miejsce wywalczył Peter Flarup na Calista E, trzeci był Elmar Lesch na koniu Lanzelot 113. Paweł Spisak, który na Wagu po dwóch próbach zajmował piąte miejsce, miał zrzutkę na parkurze i ostatecznie zajął miejsce szóste.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group