Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 943
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Mistrz taekwondo u prezydenta

Środa, 20 marca 2013, 22:16
Aktualizacja: 22:19
Autor: MDvR
Świdnica: Mistrz taekwondo u prezydenta
Fot. użyczone
Jerzy Brzostowski w miniony weekend zdobył złoty medal w technikach specjalnych i srebrny medal w walkach semi contact, podczas XX Otwartych Międzynarodowych Mistrzostw Polski Polskiej Unii Taekwondo w Częstochowie. We wtorek, 19 marca wraz ze swoim ojcem Arkadiuszem Brzostowskim odwiedził prezydenta Świdnicy, Wojciecha Murdzka.

16-letni utalentowany świdniczanin, zawodnik klubu Gryf Świdnica, w ostatnich miesiącach zdobył w sumie pięć medali (cztery złote, jeden srebrny), w tym tytuł Mistrza Europy.

Trenuję taekwondo od 9 lat. To tradycyjny styl, w którym używa się rąk i nóg. Podczas zawodów liczą się również techniki specjalne, czyli skok dosiężny. Mój najlepszy wynik to blisko 2,5 metra – mówi Jerzy Brzostowski.

Prezydent pogratulował młodemu zawodnikowi. – To, że w Świdnicy trenują młodzi sportowcy i osiągają tak znakomite wyniki jest powodem do dumy. Cieszę sie, że przy tej okazji promowane jest nasze miasto i dobrze się o nim mówi. Dobre osiągnięcia utalentowanych świdniczan, to najlepsza promocja Świdnicy w kraju i za granicą. Sukcesy Jerzego Brzostowskiego to powód do satysfakcji dla nas wszystkich i zachęta dla rówieśników, że dzięki treningom i wytrwałości można osiągać dobre rezultaty – podkreśla Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

Pełne wyniki po weekendowych mistrzostwach Polski można znaleźć pod adresem:
http://www.put.org.pl/wp-content/uploads/2013/03/protok%C3%B3%C5%82-ko%C5%84cowy.pdf

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group