Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 950
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Mistrz tuningu ze Świdnicy

Niedziela, 11 lipca 2010, 14:22
Aktualizacja: 15:27
Autor: Mateusz Dzień vel Rakoczy
Świdnica: Mistrz tuningu ze Świdnicy
Fot. mdzien
Marek Wojciechowski to osoba, której w polskim Virtual Tuningu przedstawiać nie trzeba. Świdniczanin to wielokrotny medalista najważniejszych imprez w naszym kraju i uczestnik drużynowych mistrzostw świata.

– Zacznijmy najpierw od definicji tego, czym się zajmuję i pasjonuję. „Virtual Tuning”– najszybciej tłumacząc jest to tuning w wirtualnej rzeczywistości. Polega on na obróbce zdjęcia bazowego przy pomocy dostępnych narzędzi oferowanych przez programy graficzne takie jak np. Adobe Photoshop. Tworzy się w ten sposób projekty ospojlerowań, części karoserii oraz pełne wizualizacje aut po tuningu. Jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia – tłumaczy Marek Wojciechowski.

A jak rozpoczęła się cała przygoda? Nasz mistrz grając w różne samochodowe gry komputerowe zainteresował się w pewnym momencie autami, które odbiegały od pewnych standardów. Zaglądał więc do internetu w poszukiwaniu zdjęć tuningowanych samochodów.
– Wtedy to właśnie po raz pierwszy spotkałem się z pracami takich legend, jak IAcoski, czy Neo. Na każdym projekcie było napisane virtual tuning więc zbadałem tę ścieżkę. Tak to właśnie się rozpoczęło, połączyłem zainteresowanie tuningiem z grafiką i zacząłem robić własne projekty. Było to jakieś 5-6 lat temu – dodaje Marek Wojciechowski.

Pierwszy poważny sukces pojawił się już po kilku miesiącach pracy. Świdniczanin wygrał ogólnopolski konkurs na forum, a jego praca było opublikowana w magazynie „Maxi Tuning”. W sezonie 2007/2008 Marek Wojciechowski wystartował w mistrzostwach Polski, które zakończył na drugiej pozycji. Kolejną prestiżową imprezą, która zakończyła się sukcesem był GT Virtual Tuning Cup 2008. Świdniczanin wywalczył trzecią pozycję, a rok później drugą lokatę.

– Po drodze udało mi się wygrać jeszcze kilka konkursów, projektować dla firm tuningowych, czy też współpracować ze stacją telewizyjną TVN TURBO, przy programie Operacja Tuning. Obecnie pracuję przy projekcie „Budujemy Klubowe Samochody”, który zajmuje się stworzeniem aut na Euro 2012. Pomysł ten ma na celu promowanie „zdrowej” rywalizacji kibiców piłki nożnej. W ramach „BKS” będą zbudowane auta dla każdego miasta w Polsce, w którym odbędą się mecze piłkarskich mistrzostw Europy – mówi Marek Wojciechowski.

Ponadto świdniczanin wspólnie z kolegami z forum virtualtuning.pl szykują się do przyszłorocznego startu w drużynowych mistrzostwach świata World Team Battle. Więcej szczegółów dotyczących projektów Marka znaleźć można na stronie www.fliox.vgh.pl.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group