Wtorek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 568
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Mistrzostwa Europy w gminie Strzegom?

Wtorek, 3 czerwca 2014, 11:19
Aktualizacja: 13:20
Autor: red.
Strzegom: Mistrzostwa Europy w gminie Strzegom?
Fot. użyczone
Kandydatura Morawy oraz francuskiego Fontainebleau zostały zakwalifikowane przez Międzynarodową Federację Jeździecką do drugiego etapu aplikacyjnego w związku z organizacją mistrzostw Europy seniorów we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego w sierpniu 2017 roku.

W maju br. w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu zorganizowane zostało spotkanie z radnymi Rady Miejskiej, w celu poinformowania o szczegółach aplikacji oraz ewentualnych wspólnych działaniach. W spotkaniu uczestniczyli: burmistrz Strzegomia - Zbigniew Suchyta, przewodniczący Rady Miejskiej - Tadeusz Wasyliszyn, radni rady Miejskiej Strzegomia oraz Marcin Konarski - wiceprezes klubu i trener w Ośrodku Jeździeckim Stragona. – Teraz bardzo dużo zależy od biura Federacji Jeździeckiej. Gdyby nam się udało, to byłaby to nie tylko promocja dla naszego kraju, ale także dla miasta - mówił Marcin Konarski. Budżet, jaki jest potrzebny na zorganizowanie tego przedsięwzięcia, wynosi 4 mln zł. – Staramy się o dotację z Ministerstwa Sportu, gdyż zdajemy sobie sprawę z tego, że to ogromne koszty, które zostaną przeznaczone na wpisowe do Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej, nagrody, trasę crossu i wiele innych – dodał.

Dotychczasowe zawody są najlepszą promocją gminy Strzegom. - Konie to świetna marka dla naszego miasta, to promocja, czego efekty każdy z nas dostrzega - skomentował burmistrz. – Jest to także aktywne źródło spędzania wolnego czasu. Powstała przecież szkółka jeździecka. Strzegom to już nie tylko granit, ale również konie - dodał radny Tomasz Marczak. Radni, jeśli tylko będzie taka możliwość, wyrazili chęć wsparcia dla tego przedsięwzięcia, którego wyniki ogłoszone zostaną w lipcu br.

Mistrzostwa Europy seniorów rozgrywane są co 2 lata, a ich ranga sportowa porównywalna jest z mistrzostwami świata czy też igrzyskami olimpijskimi. Jest to niezwykle prestiżowa impreza jeździecka, w której uczestniczą najlepsi jeźdźcy Europy.

(Kornelia Wilczak)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group