Czwartek, 29 lutego
Imieniny: Lutosława, Romana
Czytających: 1194
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Mistrzowie ortografii

Wtorek, 2 maja 2023, 7:33
Aktualizacja: 9:34
Autor: red
Żarów: Mistrzowie ortografii
Fot. UM Żarów
Gżegżółka, skuwka, rzeżucha nie są im straszne…24 uczniów zgłosiło się do udziału w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficzno–Gramatycznym, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie.

Konkurs został przygotowany przez nauczycieli: Edytę Cichecką, Małgorzatę Wojewodzic, Renatę Węglarz. Głównym celem konkursu było propagowanie poprawnej polszczyzny, rozwijanie humanistycznych zainteresowań i uzdolnień, ale również integracja i wymiana doświadczeń między szkołami. W rywalizacji uczestniczyli uczniowie ze szkół z Jaworzyny Śląskiej, Świdnicy, Imbramowic, Mietkowa, Zastruża i Żarowa.

- Konkurs składał się z dyktanda i testu sprawdzającego wiedzę z zakresu ortografii i gramatyki. Mimo tego, że zadania były niełatwe, trudności ortograficzne rozmaite, to uczestnicy odważnie zmierzyli się z zawiłościami języka polskiego i wykazali się wysokim poziomem wiedzy. Podczas oczekiwania na wyniki uczniowie zaproszeni zostali na warsztaty czytelniczo-teatralne, prowadzone przez Panią Beatę Jurczak. Organizatorzy przygotowali dla wszystkich gości słodki poczęstunek. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy, książki i nagrody rzeczowe. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a nauczycielom dziękujemy za trud włożony w przygotowanie uczniów do konkursu – mówi Edyta Cichecka ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group