Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 908
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Mistrzowie pięknego czytania

Niedziela, 1 maja 2016, 6:40
Autor: opr.red.
Żarów: Mistrzowie pięknego czytania
Fot. www.um.zarow.pl
Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie wybierała mistrzów pięknego czytania. Do konkursu czytelniczego, którego organizatorem byli opiekunowie szkolnej biblioteki w piątek, 22 kwietnia przystąpili uczniowie żarowskiej podstawówki.

O tytuł mistrza pięknego czytania rywalizowali uczniowie klas II i III. Uczestnicy konkursu przed jury zaprezentowali swoje recytatorskie umiejętności. I to w bibliotece, miejscu, w którym bardzo dużo się dzieje. - Tutaj codziennie jest dużo dzieci i młodzieży. Nie tylko tych, którzy wypożyczają książki, ale także tych, którzy nas odwiedzają i z nami rozmawiają. Nie możemy także narzekać na poziom czytelnictwa, bo w naszej szkole dzieci chętnie sięgają po książki.

Dużym zainteresowaniem dzieci cieszy się także nasza kawiarenka literacka. Raz w miesiącu spotykamy się przy herbacie, ciastkach i czytamy głośno fragmenty książek. Dziś w naszej bibliotece wybieramy mistrzów pięknego czytania. Wybór trudny, bo ciężko wyłonić prawdziwego mistrza, gdy tylu chętnych dzieci tak pięknie intonuje, czasami wcale nie tak proste teksty. Ale cieszę się, że wśród naszych uczniów nie brakuje miłośników czytania. Gratuluję i dziękuję wszystkim nauczycielom oraz opiekunom za trud włożony w przygotowanie dzieci do konkursu - mówi Beata Jurczak ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie.

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali zwycięzcami czytelniczych zmagań. Jedni zostali wyróżnieni za właściwą intonację i dykcję, a drudzy otrzymali wyróżnienie za płynność czytania i poprawność czytanego tekstu. W nagrodę za udział w konkursie uczniowie otrzymali książkę, pamiątkowy dyplom oraz upominki przygotowane przez Urząd Miejski w Żarowie.

Nie jest to jedyna akcja propagująca czytelnictwo w żarowskiej podstawówce. Oprócz prężnie działającej kawiarenki literackiej w szkolnej bibliotece, już niebawem przed zajęciami lekcyjnymi w każdej klasie uczniowie i nauczyciele będą głośno czytać fragmenty książek. Właśnie tak rozpoczynać się będą każde szkolne zajęcia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group