Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 1043
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Mistrzowie Pięknego Czytania

Poniedziałek, 8 października 2018, 11:57
Autor: red
Żarów: Mistrzowie Pięknego Czytania
Fot. UM Żarów
Biblioteka w Żarowie wybierała mistrzów pięknego czytania. W konkursie, który został zorganizowany z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie oraz gimnazjum.

Zadaniem uczestników było przeczytanie wybranego fragmentu ulubionej książki. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, czytelnicze umiejętności zaprezentowało aż 40 uczniów z żarowskiej podstawówki.

- Czytanie jest jedną z najważniejszych umiejętności każdego człowieka, która jest nabywana i doskonalona w procesie uczenia. Konwencja konkursu bardzo przypadła dzieciom do gustu, co zaowocowało znakomitym przygotowaniem z ich strony. Jury miało naprawdę poważny problem z wyłonieniem zwycięzców. Dyskusja była wręcz burzliwa, każdy chciał wyróżnić swojego faworyta. Ostatecznie zostały przyznane miejsca ex aequo, ponieważ nie sposób było nagrodzić tylko jednej osoby w każdej kategorii. Każdy Mistrz otrzymał nagrodę książkową, a wszyscy uczestniczy pamiątkowe dyplomy. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i gorąco zapraszamy na kolejne edycje. Bardzo się cieszymy ze wzorowej frekwencji - mówi Katarzyna Baryliszyn z żarowskiej biblioteki.

Jury w składzie: Agnieszka Kosińska - nauczyciel-bibliotekarz, Beata Jurczak - nauczyciel-bibliotekarz oraz Katarzyna Baryliszyn - bibliotekarz przyznało następujące miejsca:

Klasy IV - Kiełt Alicja, Plizga Wiktoria, Śliwa Maja

Klasy V - Gawrońska Lena

Klasy VI - Cuban Oliwia

Klasy VIII i gimnazjum - Ciastoń Karolina i Ciupiński Antoni

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group