Wtorek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 531
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Mistrzowie sportu w strzegomskim LO

Wtorek, 1 grudnia 2015, 12:43
Aktualizacja: Środa, 2 grudnia 2015, 12:45
Autor: red
Strzegom: Mistrzowie sportu w strzegomskim LO
Fot. UM Strzegom
Do strzegomskiego LO zawitali lekkoatleci, absolwenci Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Rafał Omelko (dyscyplina - bieg na 400 m, II miejsce w sztafecie 4x400 m, III miejsce w biegu na 400 m podczas Halowych Mistrzostw Europy 2015 oraz III miejsce w sztafecie 4x400 m podczas Mistrzostw Europy 2014), Joanna Linkiewicz (bieg sprinterski, I miejsce w sztafecie 4x100 m podczas Mistrzostw Polski seniorów 2011, I miejsce w biegu na 400 m przez płotki podczas Mistrzostw Polski Seniorów 2013, III miejsce w sztafecie 4x400 m podczas Halowych Mistrzostw Europy 2015) i Justyna Kasprzycka (skok wzwyż, I miejsce w skoku wzwyż podczas Mistrzostw Polski Seniorów 2013 i 2014, II miejsce w skoku wzwyż podczas Igrzysk Frankofońskich 2013, IV miejsce w skoku wzwyż podczas Halowych Mistrzostw Świata 2014, IV miejsce w skoku wzwyż podczas Mistrzostw Europy 2014).

Obecnie sportowcy są na etapie intensywnych przygotowań do letnich igrzysk olimpijskich, które w przyszłym roku odbędą się w brazylijskim Rio de Janeiro.

Zaproszeni goście przybyli w towarzystwie: prof. dra hab. Jana Chmury - Honorowego Obywatela Strzegomia, absolwenta LO i opiekuna merytorycznego klas przyrodniczo - sportowych, a także trenera kadry - Marka Rożeja. Wśród zaproszonych gości znaleźli się także: dziekan AWF- u dr hab. Kazimierz Witkowski, burmistrz Strzegomia - Zbigniew Suchyta, zastępca burmistrza - Wiesław Witkowski oraz sponsorzy mistrzów: Ryszard Żmijewski i Jacek Kiszkiel.

Ważnym punktem środowego spotkania było wystąpienie prof. Jana Chmury, który w interesujący sposób opowiedział kilka ciekawostek ze swojego życia szkolnego, a następnie przedstawił sportowców. Kolejno na scenie pojawili się: Rafał Omelko, Joanna Linkiewicz i Justyna Kasprzycka. Był to moment, w którym mogliśmy dowiedzieć się o największych sukcesach zawodników, ich porażkach i drodze, jaką musieli pokonać, aby być tym, kim są. Młodzież przygotowała również prezentację multimedialną na temat sukcesów sportowych zaproszonych gości oraz sportowców LO.

Po prezentacji mistrzów nadszedł czas na pytania ze strony licealistów, które były różnorodne, ale głównie dotyczyły osiągnięć sportowców i treningów. Dzięki wyczerpującym odpowiedziom uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda życie sportowców i w jaki sposób zaczęła się ich kariera. Młodzież dopytywała o wymarzony wynik każdego z nich i powody wyboru takiej, a nie innej dyscypliny sportowej.
Całe spotkanie przebiegło w miłej, zabawnej i sympatycznej atmosferze i z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci. Nad jego przebiegiem czuwała nauczycielka wychowania fizycznego - Anita Kołaczek.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group