Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Marii, Mariki
Czytających: 855
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Mistrzowie w akrobatyce u prezydenta

Sobota, 24 marca 2012, 1:46
Aktualizacja: 1:48
Autor: red.
Świdnica: Mistrzowie w akrobatyce u prezydenta
Fot. UM Świdnica
Mają prawie 18 i 20 lat, ale już są mistrzami w akrobatyce w kategorii... seniorów. Jonas Al–Hadad i Michał Skowron zdobyli kolejny tytuł mistrzowski podczas 58. Mistrzostw Polski seniorów w akrobatyce sportowej.

Świdniczanie od stycznia startują w kategorii seniorów, ale ich umiejętności są tak duże, że już wcześniej swoim programem juniorskim pokonali seniorów na mistrzostwach Polski. Po ostatnich zawodach, które rozegrano w Warszawie w piątek, 23 marca odwiedzili prezydenta Świdnicy.

Serdecznie gratuluję sukcesów, które są wynikiem wyjątkowych zdolności, ale też wytrwałej pracy. Kolejne zwycięstwo i tytuł mistrza kraju pokazuje, że zdobyte laury są efektem systematycznej pracy i wytrwałej realizacji sportowej pasji. Cieszę się, że ten prestiżowy tytuł trafił właśnie do świdniczan, którzy dzięki swoim osiągnięciom w kraju i poza jego granicami są najlepszymi ambasadorami Świdnicy i w tak szczególny sposób promują nasze miasto – mówił świdnickim zawodnikom Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

Akrobatyka nie jest niestety bardzo popularnym sportem, mimo to mamy w Świdnicy świetną sekcję, w której trenują już kolejne grupy młodych akrobatów. Mamy naprawdę doskonałą dwójkę i czwórkę i myślę, że niebawem tych sukcesów w tej dziedzinie będzie coraz więcej – twierdził Tomasz Skowron, prezes MKS Polonia Świdnica, kierownik Sekcji Akrobatyki.

Młodzi sportowcy przyznają, że ciężko jest pogodzić naukę z treningami. Michał studiuje na AWF we Wrocławiu, a Jonas uczy się w szkole średniej i za rok będzie zdawał maturę. Mistrzostwa Polski były jednym z ostatnich sprawdzianów przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata, które odbędą się w kwietniu w USA.

Wkrótce przyjedzie do nas choreograf z Warszawy, aby poćwiczyć z zawodnikami specjalny układ. Na Mistrzostwach Świata nie będzie nam łatwo, bo w tej grupie wiekowej, do której dopiero chłopcy weszli (seniorów) będą w USA startowały zespoły, które ćwiczą ze sobą po 10 lat. Mimo to postaramy dać z siebie wszytko i znaleźć się w finale – zapewnia prezes Skowron.

(Stefan Augustyn, rzecznik prasowy UM w Świdnicy)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group