Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 1001
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Stanowice: Mitologia jest super

Czwartek, 28 listopada 2019, 17:34
Autor: red
Stanowice: Mitologia jest super
Fot. UM Strzegom
Każdy wie, że znajomość mitologii jest niezmiernie ważna. Mity pełnią funkcję kulturotwórczą, mocno oddziaływają na literaturę, sztukę i język. We współczesnej polszczyźnie funkcjonuje wiele frazeologizmów z nich zaczerpniętych.

Uczniowie PSP w Stanowicach wzięli udział w konkursie, którego głównym celem było utrwalenie i upowszechnienie znajomości mitologii. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu zdjęcia z użyciem zabawek z dzieciństwa o tematyce mitologicznej i wymagało umiejętności wizualizacji tekstu. Młodzież z klas VI –VIII wykazała się kreatywnością i nowatorskim podejściem do tematu. Do jury wpłynęły prace zatytułowane : lot Ikara, syreni śpiew, syzyfowa praca, koń trojański, jabłko niezgody itp.

Najlepsze zdjęcia zrobili: Łukasz Dudek z klasy V, Weronika Kozakiewicz i Paweł Strzelczyk z klasy VII. Kto z nich zwycięży, dowiemy się w czasie grudniowego jarmarku świątecznego, kiedy to odbiorą nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział.

Organizator konkursu Beata Szkarłat.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group