Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 967
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

region: Młoda strzegomianka jedną z organizatorek zorganizowanej grupy przestępczej

Czwartek, 2 grudnia 2010, 7:11
Aktualizacja: 11:44
Autor: KO
region: Młoda strzegomianka jedną z organizatorek zorganizowanej grupy przestępczej
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Wrocławska policja rozbiła grupę wyłudzającą kredyty, która na swoim przestępczym procederze zarobiła ponad 600 tys. zł. Prym wiodła tam mieszkanka Strzegomia, mająca zaledwie 23 lata! Ona wczoraj została doprowadzona do sądu z wnioskiem o areszt. Za oszustwo i wyłudzenie znacznych kwot grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

Zatrzymani wyłudzali kredyty gotówkowe i te w systemie sprzedaży ratalnej. Policjanci mają już siedemnaście osób. Funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu ustalili, że grupa przestępcza działała od 2008 r. - głównie na terenie Dolnego Śląska, ale wyłudzała kredyty również w innych miastach na terenie Polski. Policjanci w dalszym ciągu nad tą sprawa pracują i nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Akcję policjanci z Wrocławia przeprowadzili wspólnie z kolegami z Wałbrzycha. We wtorek zatrzymali mieszkankę Strzegomia, która okazała się jedną z organizatorek przestępczego procederu.

- Kobieta „czując oddech na plecach” policjantów zajmujących się tą sprawą od kilkunastu dni ukrywała się w różnych miejscach – mówi nadkomisarz Krzysztof Zaporowski. - Została zatrzymana w okolicach miejscowości Boguszów Gorce. To już druga organizatorka zatrzymana przez funkcjonariuszy. Na początku listopada wpadła trzydziestojednoletnia kobieta, przy której policjanci zabezpieczyli wyłudzony laptop oraz pieczątki służące do podrabiania dokumentów niezbędnych do otrzymania kredytów.

Jak wyglądało wyłudzanie kredytów? Podstawione osoby z podrobionymi zaświadczeniami o zatrudnieniu i zarobkach wyłudzały kredyty z banków lub instytucji finansowych. Były to kredyty gotówkowe w wysokości od 20 do 50 tys. zł oraz kredyty na zakup sprzętu w systemie sprzedaży ratalnej np. sprzęt RTV lub komputery.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group