Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 1012
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: „Młodość wolna od używek”

Piątek, 14 grudnia 2018, 9:54
Aktualizacja: 12:00
Autor: red
Strzegom: „Młodość wolna od używek”
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
To tytuł IX powiatowego konkursu adresowanego do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Świdnickiego. Konkurs został przeprowadzony w dniu 11 grudnia 2018 r. w auli Zespołu Szkół w Strzegomiu.

Organizatorzy konkursu: Zespół Szkół oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących w Strzegomiu zaprosili do współudziału Starostwo Powiatowe w Świdnicy, Urząd Miejski w Strzegomiu oraz Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Świdnicy.

„Niezmiernie cieszy fakt, że do tegorocznej edycji zgłosiło się aż 11 dwuosobowych drużyn ze Świdnicy, Świebodzic i Strzegomia”– mówi Alicja Synowska Członek Zarządu Starostwa Powiatowego w Świdnicy.

Na zaproszenie organizatorów odpowiedziało wielu znakomitych gości, między innymi Burmistrz Strzegomia -Zbigniew Suchyta, Wiceburmistrz Strzegomia Wiesław Witkowski, Dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Świdnicy – Agata Steczko-Szymańska, Dyrektor Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Świdnicy Monika Bieżyńska, Barbara Świętek z Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Świdnicy, przedstawicielka SANEPID-u Adrianna Michałowska.

Młodzież miała okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat szkodliwości palenia papierosów, alkoholu i narkotyków, wypełniając test wiedzy składający się z 35 pytań.

IX edycja konkursu jest wyjątkowa, gdyż dotychczas zakres pytań oscylował wyłącznie wokół szkodliwości tytoniu, w tym roku PSSE w Świdnicy, wspólnie z organizatorami, postanowiła rozszerzyć zakres tematyczny o wszystkie substancje psychoaktywne, w tym o alkohol i narkotyki- informuje Monika Bieżyńska Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny
w Świdnicy.

Obserwując zmagania uczestników konkursu muszę podkreślić, że poziom wiedzy, zaangażowanie uczniów i nauczycieli z poszczególnych szkół było na bardzo wysokim poziomie – mówi Agata Steczko-Szymańska Dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Świdnicy.
Fundatorem nagród, w postaci drobnego sprzętu komputerowego było Starostwo Powiatowe
w Świdnicy.

Komisja konkursowa w składzie:

Jadwiga Wróblewska – Zespół Szkół Ekonomicznych w Świdnicy

Barbara Świętek – Starostwo Powiatowe w Świdnicy

Sylwia Witka – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Świdnicy

Adrianna Michałowska – Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Świdnicy przyznała nagrody:

I miejsce – Natalia Świderska z I LO w Świdnicy

II miejsce – Julian Baumgartner z II LO w Świdnicy

III miejsce – Klaudia Smolińska z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Świebodzicach.

Organizatorzy i zaproszeni goście składają laureatom konkursu serdeczne gratulacje.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group