Poniedziałek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 620
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Młodzi aktorzy spotkają się w Żarowie

Wiadomości: Region - Żarów
Wtorek, 8 grudnia 2009, 10:16
Aktualizacja: 10:18
Autor: UMiGŻ, opr. MaS
Fot. Użyczone
W sumie 287 młodych ludzi z dwudziestu jeden zespołów zgłosiło się na XVII Przegląd Teatrów Szkolnych o zasięgu wojewódzkim.

Impreza będzie trwała od 9 do 11 grudnia w sali widowiskowo-sportowej Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie przy ul. A Krajowej 60 A. Zespoły teatralne przyjadą z Wałbrzycha, Borzygniewa, Świdnicy, Stróży, Jeleniej Góry, Zastruża, Imbramowic, Mrowin, Janowic Wielkich i Żarowa.

- Zawsze cieszymy się na dzień, w którym młodzi aktorzy goszczą w naszych skromnych progach. Z każdym rokiem przybywa uczestników Przeglądu, coraz więcej szkół wyraża swoją wolę udziału w Przeglądzie w Żarowie – mówi Artur Adamek, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Scenki przedstawione przez dzieci oceniać będzie jury, w skład którego wejdą: jako przewodniczący Ryszard Dykcik - reżyser, aktor, twórca Żarowskiego Teatru „Bezdomny” oraz Stanisława Biernacka – dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów im. ks. Jana Twardowskiego i Joanna Daniel, biibliotekarz gimnazjum. Będzie też dziecięce jury, w którego skład wejdą: dwójka dzieci ze Szkoły Podstawowej w Żarowie i trzech uczniów z żarowskiego Gimnazjum.

Organizatorzy żywią nadzieję, że każdy uczestnik Przeglądu wyniesie wiele pozytywnych wrażeń, emocji, a także moc doświadczeń scenicznych. Życzą też oglądającym i występującym dobrej zabawy i wielu doznań estetycznych, fantastycznych - po prostu teatralnych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group