Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 486
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Młodzi do polityki

Wiadomości: Świdnica, powiat Świdnica
Piątek, 5 marca 2010, 10:30
Aktualizacja: 10:33
Autor: UM, opr. MaS
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Do młodzieży ze Świdnicy i powiatu świdnickiego trafiły listy, w których młodzi ludzie z Parlamentu Młodzieży Wrocławia zapraszają delegatów świdnickich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całego powiatu na spotkanie inicjujące Młodzieżową Radę Ziemi Świdnickiej.

We Wrocławiu od kilkunastu lat działa Parlament. Spotykamy się, dzielimy pomysłami, spieramy o ważne sprawy i wspólnie pracujemy. Dzięki niemu głos młodych jest wyraźnie słyszany przez dorosłych. – mówi Grzegorz Kalinowski, szef PMW i dodaje – To naprawdę świetna przygoda, którą chcemy się podzielić z młodymi świdniczanami i mieszkańcami powiatu świdnickiego. Dużo dobrego słyszymy o Świdnicy, dlatego właśnie tu przyszliśmy z naszą propozycją.

Inicjatywę wspiera miasto i powiat świdnicki. Wraz z listami do młodzieży trafił apel podpisany przez prezydenta Wojciecha Murdzka i wicestarostę Ryszarda Wawryniewicza. Samorządowcy proszą w nim, by dyrektorzy pomogli młodym zorganizować wybory delegatów w ich szkołach. Z każdej z nich do końca marca trzeba wyłonić dwie osoby – reprezentantów społeczności uczniowskiej. Spotkają się oni na warsztatach planowanych na 9-11 kwietnia w Świdnicy, by się poznać i wytyczyć kierunki dalszego działania. Pierwsze posiedzenie Młodzieżowej Rady Ziemi Świdnickiej planowane jest na wrzesień.

- Zachęcam młodych świdniczan, by zaangażowali się w organizację Młodzieżowej Rady, by chcieli wystartować w szkolnych wyborach, a później współtworzyć Radę. Bardzo się cieszę, że to właśnie ze świdniczanami jako pierwszymi w regionie młodzi wrocławianie chcą współpracować. To dobra sprawa i na pewno będziemy ją wspierali. – stwierdza prezydent Wojciech Murdzek. - Liczymy, że dobre wzorce szerokiej współpracy zaowocują w przyszłości, kiedy młodzi będą zajmować stanowiska w różnych instytucjach i działać w biznesie. - A wicestarosta świdnicki Ryszard Wawryniewicz potwierdza: - Pomysł utworzenia w naszym powiecie Młodzieżowej Rady Ziemi Świdnickiej jest ciekawy i warty wsparcia. Dzięki tej inicjatywie młodzież będzie mogła skuteczniej informować nas o swoich potrzebach i wprowadzać w życie własne inicjatywy. Cieszę się, że powstaje taka rada skupiająca sensowną młodzież, której przecież w całym powiecie nie brakuje. Wierzę też, że uda im się sporo zdziałać, choć z pewnością czeka ich mnóstwo obowiązków.

Co daje Rada i dlaczego warto w niej działać? O tym piszą w liście wrocławianie:

· forum rozwijania współpracy między szkołami ziemi świdnickiej,
· miejsce, gdzie pomysły młodych na zmiany, projekty i inicjatywy mogą od razu zostać przedstawione prezydentowi, burmistrzom, wójtom, staroście lub radom miejskim i radzie powiatu,
· miejsce, gdzie można będzie pracować nad polepszaniem życia uczniów w szkołach i regionie,
· możliwość współpracy z władzami gmin, powiatu i kuratorium,
· możliwość wyjazdów na szkolenia i spotkania młodzieżowych rad miast, tam zawsze można nabyć ciekawych umiejętności.

Bliższe informacje o działaniu Parlamentu Młodzieży Wrocławia oraz o organizacji przyszłej Młodzieżowej Rady Ziemi Świdnickiej będzie można uzyskać w najbliższych dniach na stronie www.pmw.org.pl.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group