Czwartek, 6 października
Imieniny: Artura, Brunona
Czytających: 873
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Młodzi piłkarze Polonii–Stali Świdnica zdominowali turniej w Zabrzu

Niedziela, 2 grudnia 2018, 10:50
Aktualizacja: Wtorek, 4 grudnia 2018, 10:55
Autor: red
Świdnica: Młodzi piłkarze Polonii–Stali Świdnica zdominowali turniej w Zabrzu
Fot. red
Trzy wygrane kategorie wiekowe i jedna druga lokata – to bilans młodych piłkarzy Polonii–Stali Świdnica podczas silnie obsadzonego turnieju w Zabrzu. Poloniści walczyli na Śląsku między innymi z takimi markami jak: Zagłębie Sosnowiec, Podhale Nowy Targ, Promotor Zabrze, Olimpia Piekary Śląskie, MKS Mysłowice, czy Concordia Knurów.

Uzyskane wyniki podczas turnieju organizowanego przez Promotora Zabrze – szkółkę ekstraklasowego Górnika Zabrze, należy zatem uznać za niezwykle korzystne. Każda z naszych drużyn zaprezentowała się z dobrej strony, kończąc rywalizację na pierwszym, bądź drugim stopniu podium. Szkoda ekipy z rocznika 2006, która w ostatnim spotkaniu zaliczyła przestój trwający kilkadziesiąt sekund, straciła trzy gole i musiała zadowolić się drugą pozycją. – Zajmujemy drugie miejsce, z tego co pokazaliśmy na boisku byliśmy zadowoleni. Dobrze budowaliśmy naszą grę, stwarzaliśmy sporo sytuacji i na mało pozwalaliśmy naszym przeciwnikom. Minusy to skuteczność i minutowy, trudny do zrozumienia moment dekoncentracji w meczu z Podhalem Nowy Targ, który kosztował nas zwycięstwo w meczu i całym turnieju – komentuje trener zespołu, Mariusz Krupczak. Świdniczanie finiszowali ostatecznie na drugiej lokacie, ustępując Podhalu Nowy Targ, a wyprzedzając na podium Olimpię Piekary Śląskie.

Skład drużyny Polonii-Stali Świdnica z rocznika 2006: Widła, Duda, Sauter, Paliński, Homa, Holband, Taratuta, Safian, Lipiński, Malinowski, Cybruch, Król.

Pozostałe świdnickie drużyny nie dały rywalom szans i triumfowały w rocznikach 2007 (trenr Przemysław Malczyk), 2009 (trener Przemysław Malczyk) i 2011 (trener Ryszard Tyndel). – Gra z drużynami ze Śląska była kolejnym bardzo przydatnym doświadczeniem nabytym przez naszych młodych piłkarzy – ocenia trener Malczyk. – Każdy z naszych roczników zaprezentował się z bardzo dobrej strony, stając na podium i odgrywając pierwszoplanowe role. To niezwykle cenna lekcja i doświadczenie dla naszych młodych piłkarzy – dodaje trener naszej najmłodszej ekipy, Ryszard Tyndel.

Skład drużyny Polonii-Stali Świdnica z rocznika 2007: Wielemborek, Hawryluk, Karaś, Sośnicki, Zawiła, Pawlik, Jarosz, Dudzic, Sztabinski, Jurusz, Wiatrowski, Szachniewicz.


Skład drużyny Polonii-Stali Świdnica z rocznika 2009: Sikora, Duda, Kołakowski, Monica, Dudek, Jeziorny, Szwaczek, Zienkiewicz, Szukalski, Hajduga, Jedliński, Pelc.


Skład drużyny Polonii-Stali Świdnica z rocznika 2011: Sobolewski, Dudek, Bösch, Miedziński, Głogiewicz, Wiśniewski, Ożóg, Stasiak, Monica, Krawczyk.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group