Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 687
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Młodzi ratownicy zjadą do Świdnicy

Środa, 6 kwietnia 2011, 5:26
Aktualizacja: 5:27
Autor: GrA
Świdnica: Młodzi ratownicy zjadą do Świdnicy
Fot. Wiktor Bąkiewicz
W naszym mieście zostaną przeprowadzone Dolnośląskie Okręgowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy.

Co zrobić, gdy ktoś zemdleje? Jak udzielić pierwszej pomocy ofiarom wypadku samochodowego? Na te i wiele innych pytań odpowiedź znają młodzi ratownicy, którzy zmierzą się ze sobą w Świdnicy podczas Dolnośląskich Okręgowych Mistrzostwa Pierwszej Pomocy.

– W tym roku zostaliśmy wyznaczeni do organizacji mistrzostw na szczeblu okręgowym. Podobnie, jak dwa lata temu – chwali się Krystian Werecki ze świdnickiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża, organizator imprezy.

Pięcioosobowe drużyny złożone z uczniów szkół ponadgimnazjalnych podczas dolnośląskiego etapu konkursu zmierzą się z kilkoma zadaniami z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Poszczególne stacje z zaaranżowanymi wypadkami zostaną rozlokowane na terenie świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. A konkurs zaplanowano na 7 maja na godzinę 10.00.

Wcześniej licealiści z powiatu świdnickiego z Wrocławia powalczą o udział w okręgowym etapie. Strefowe mistrzostwa zaplanowano na wtorek 19 kwietnia na godzinę 10.00 również na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group