Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1036
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Młodzi świdniczanie wyjadą na Ukrainę

Środa, 4 sierpnia 2010, 5:26
Aktualizacja: 5:27
Autor: KO
Świdnica: Młodzi świdniczanie wyjadą na Ukrainę
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Dziś kończy się pobyt młodych ludzi ze Wschodu na kolonii organizowanej przez Caritas Diecezji Świdnickiej. W czwartek, 19 sierpnia, na Ukrainę wyjedzie 10–osobowa grupa dzieci ze świdnickiego Gimnazjum nr 3.

Świdniczanie wezmą udział w wypoczynku organizowanym przez zaprzyjaźniony Iwano-Frankowsk. Na miejscu spotkają się z rówieśnikami z Ukrainy oraz z Polski. Spotkanie nosi nazwę Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Ekologicznego, w związku z czym w wydarzeniu uczestniczą dzieci z placówek szczególnie zaangażowanych w zagadnienia związane z ochroną środowiska. Pobyt zorganizowano w ośrodku wypoczynkowym nad jedną z najczystszych rzek w Europie – Limnicą.

Koloniści z Ukrainy i Litwy zwiedzali Świdnicę w poniedziałek, 2 sierpnia. Młodzi ludzie zwiedzali zabytki miasta oraz spotkali się z prezydentem Świdnicy. Fotorelacja z tego spotkania: tutaj.

– Kolonie dla młodych ludzi ze Wschodu organizujemy cyklicznie. Najważniejsze jest to, że możemy się poznawać, a goszczącej u nas młodzieży przybliżyć polską kulturę. Owoce takich spotkań na pewno się pojawią – mówi ks. Radosław Kisiel, dyrektor świdnickiego Caritasu. Dzieci ze Wschodu i ich polscy koledzy do dziś przebywają na koloniach w ośrodku Caritas w Zagórzu Śląskim.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group