Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 979
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Młodzi Świebodziczanie na Targach Przedsiębiorczości

Piątek, 29 marca 2019, 11:23
Autor: red
Świebodzice: Młodzi Świebodziczanie na Targach Przedsiębiorczości
Fot. UM Świebodzice
26 marca w Miejskim Domu Kultury odbyły się Targi Przedsiębiorczości i Planowania Kariery Zawodowej, których organizatorem było Miasto Świebodzice, a także Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy – Filia w Świebodzicach.

Organizacja Targów była ważnym wydarzeniem w naszym mieście skierowanym do młodzieży, która stoi przed wyborem dalszego kształcenia. Troska o trafny wybór ścieżki edukacyjnej przez uczniów jest dla władz miasta oraz PUP priorytetem.

W Targach Przedsiębiorczości uczestniczyli: burmistrz miasta Świebodzice Paweł Ozga, sekretarz miasta Sabina Cebula, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Świdnicy Tadeusz Kotlarski, radny Radny Miejskiej Sebastian Biały, kierownik PUP- Filii w Świebodzicach Tomasz Stachowiak.

W swych wystąpieniach gospodarze wydarzenia: burmistrz miasta Paweł Ozga oraz dyrektor PUP Tadeusz Kotlarski podkreślali jak ważną decyzją jest wybór dalszej edukacji, decydującej często o przyszłości młodych osób.

W sumie w wydarzeniu wzięło udział około 500 osób, to uczniowie świebodzickich szkół: Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4, Publicznej Szkoły Podstawowej Integracyjnej, Publicznego Gimnazjum nr 1, Społecznego Gimnazjum Akademickiego, Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół im. S. Prosińskiego oraz młodzież z OHP w Wałbrzychu.

Oferta prezentowana przez wystawców była szeroka. Odwiedzający zadawali rozmaite pytania związane z kierunkami dalszej edukacji i procesem rekrutacji. Dużym zainteresowaniem cieszyły się świebodzickie placówki: Liceum Ogólnokształcące i Zespół Szkół, a także szkoły z regionu: Wydział Techniczno-Inżynieryjny Politechniki Wrocławskiej ze studiami inżynierskimi na kierunku mechatronika pojazdów, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy, proponująca przyszłym studentom studia na kierunkach fizjoterapii, prawa, pielęgniarstwa i informatyki i Centrum Kształcenia Rolniczego w Mokrzeszowie, oferujące naukę na kierunkach: technik hodowca koni, żywienie i usługi gastronomiczne, architektura krajobrazu, agrobiznes, kucharz.

Liceum Ogólnokształcące w Świebodzicach zaprasza absolwentów gimnazjów do klas o profilach: humanistycznym (z rozszerzonym językiem polskim i historią); biologiczno-chemicznym (z rozszerzoną biologią i chemią); matematyczno-fizycznym (z rozszerzoną matematyką i fizyką), natomiast Zespół Szkół zaprasza do kontynuowania nauki w Branżowej Szkole I stopnia, klasie wielozawodowej. Po jej ukończeniu można wykonywać m.in. zawód: sprzedawcy, kucharza, piekarza, cukiernika, stolarza, fryzjera, blacharza samochodowego, mechanika pojazdów samochodowych, operatora obrabiarek skrawających, ślusarza. Młodzież uczestnicząca w Targach zainteresowała była również ofertą Wojkowej Komendy Uzupełnień oraz Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Poniżej prezentujemy uczelnie, szkoły, instytucje, które uczestniczyły w Targach.

Uczestnicy na Targach Przedsiębiorczości i Planowania Kariery Zawodowej

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu
Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości z siedzibą w Wałbrzychu
Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi - Wydział Zamiejscowy w Świdnicy
Europejskie Służby Zatrudnienia EURES
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy - Filia w Świebodzicach
Centrum Kształcenia Zawodowego w Świdnicy
Wojskowa Komenda Uzupełnień w Kłodzku
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy
Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Wałbrzychu
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie
TEB Edukacja w Wałbrzychu
Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Wałbrzychu
Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Świebodzicach
Świdnickie Centrum Edukacji, Policealna Szkoła Farmaceutyczna w Świdnicy, Policealna Szkoła Ortopedyczna w Świdnicy, Technikum Ortopedyczne
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Politechnika Wrocławska - Wydział Techniczno-Inżynieryjny w Wałbrzychu
Liceum Ogólnokształcące w Świebodzicach
Zespół Szkół im. S. Prosińskiego w Świebodzicach
Centrum Nauki i Biznesu ŻAK w Wałbrzychu
Społeczna Akademia Nauk - Wydział Zamiejscowy w Świdnicy
Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Mokrzeszowie
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Świebodzicach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group