Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 794
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Młodzież Ekonomika w Nachodzie

Piątek, 29 grudnia 2017, 9:18
Aktualizacja: 10:22
Autor: red
Świdnica: Młodzież Ekonomika w Nachodzie
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
W Obchodni Akademie w Nachodzie odbyło się kolejne spotkanie partnerskie w ramach mikroprojektu "Poznajmy się. Edukacja, kultura i sport na pograniczu polsko – czeskim". 30 – osobowa grupa uczniów z Zespołu Szkół Ekonomicznych z trzema opiekunami spotkała się z uczniami Szkoły Handlowej z Nachodu.

Mikroprojekt współfinasowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

Pierwszym punktem programu było obejrzenie stylowego secesyjnego budynku, który stanowi ważny ośrodek kultury w okolicy. Mieści się w nim Teatr Miejski, a także odbywają się tam miejskie bale oraz studniówki. Duże zainteresowanie młodzieży wzbudziło zwiedzanie nachodzkiego browaru Primator. Przewodnik szczegółowo opowiedział o wyjątkowej technologii warzenia słynnego piwa.

Popołudnie zdominowała świąteczna atmosfera. W ramach zajęć integracyjnych połączonych z nauką języka młodzież obu krajów nie tylko zaprezentowała piękne kolędy, ale także nauczyła jednej z nich swoich partnerów. Ponadto Czesi opowiedzieli o swoich zwyczajach studniówkowych i pokazali popularne na studniówkach tańce.

Spotkanie przebiegało w bardzo sympatycznej atmosferze. Pełni wrażeń uczestnicy projektu pożegnali gościnny Nachod i udali się do Świdnicy. Następna spotkanie partnerskie w ramach projektu już w marcu w Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group