Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 963
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Młodzież miała z czego wybierać

Niedziela, 20 marca 2016, 6:50
Aktualizacja: 18:27
Autor: opr.red.
Świebodzice: Młodzież miała z czego wybierać
Fot. www.swiebodzice.pl
Około 600 gimnazjalistów ze Świebodzic, Wałbrzycha i Mokrzeszowa odwiedziło IV Świebodzickie Targi Przedsiębiorczości i Planowania Kariery w Świebodzicach. Edukacyjna giełda odbyła się w czwartek, 17 marca, w Miejskim Domu Kultury.

Zainteresowanie tym wydarzeniem wśród zarówno uczniów, jak i szkół wyższych, z roku na rok jest coraz większe, o czym świadczy rekordowa liczba podmiotów, prezentujących swoją ofertę edukacyjną i doradczą - było ich aż 27. Po raz pierwszy gościliśmy szkołę wyższą z sąsiedniego województwa - Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nysie. Tłumnie stawiły się uczelnie z naszego województwa, na czele z Politechniką Wrocławską, Uniwersytetem Ekonomicznym; swoją ofertę zaprezentowały także służby mundurowe: Policja czy Wojewódzka Komenda Uzupełnień.

- Tak liczna państwa obecność pokazuje, że tego typu targi są potrzebne, a tym bardziej cieszy mnie widok tak wielu placówek wyższych, kształcących przyszłych specjalistów. Sygnały, jakie docierają chociażby z lokalnego rynku, od naszych przedsiębiorców jednoznacznie wskazują, że potrzebni są ludzie z wykształceniem specjalistycznym, technicznym, ekonomiści. Jest więc szansa, że młodzież znajdzie tu swój przyszły kierunek kształcenia, czego wszystkim życzę - podkreślał podczas otwarcia gospodarz i współorganizator targów, Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz, dziękując za współpracę Powiatowemu Urzędowi Pracy Filii w Świebodzicach, który jest partnerem tego przedsięwzięcia.

W otwarciu IV Świebodzickich Targów wzięli udział także: Teresa Stoszek, Zastępca Dyrektora PUP w Świdnicy, Joanna Dulowska, Kierownik Filii w Świebodzicach, radni miejscy: Zbigniew Opaliński - będący także członkiem Powiatowej Rady Zatrudnienia, Zofia Marek oraz Marek Jakubina.

Młodzież ze wszystkich świebodzickich gimnazjów, a także uczniowie Gimnazjum nr 2 i 7 w Wałbrzychu oraz Zespołu Szkół w Mokrzeszowie oblegała przez kilka godzin stoiska placówek, sporym zainteresowaniem zwłaszcza wśród dziewcząt cieszyła się oferta Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałbrzychu, oferującej np. kierunek związany z szeroko rozumianą kosmetologią, zabiegami wellness, itp. Młodzi ludzi dopytywali także o warunki pracy w policji, o programy stypendialne, praktyki, itp.

W trakcie trwania targów doradcy z Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Wałbrzychu i Świebodzicach prowadzili warsztaty i porady dotyczące poruszania się na aktualnym rynku pracy i umiejętności wyboru kierunków kształcenia, odpowiadającym wymogom tego rynku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group