Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 877
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Młodzież na spotkaniu z Katarzyną Ryrych

Sobota, 18 czerwca 2016, 8:20
Autor: red
Żarów: Młodzież na spotkaniu z Katarzyną Ryrych
Fot. UM Żarów
Pisarka, poetka, malarka i nauczycielka Katarzyna Ryrych spotkała się z mieszkańcami Żarowa.

Autorka jest trzykrotną laureatką konkursu literackiego im. Astrid Lindgren, otrzymała również nagrodę literacką im. Kornela Makuszyńskiego. Jej książka "O Stephenie Hawkingu..." została wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej i międzynarodową listę IBBY (Międzynarodowa Izba ds. Książki Dla Młodych).

Spotkanie, które zorganizowała żarowska biblioteka, odbyło się w ramach największej imprezy czytelniczej na Dolnym Śląsku dla dzieci i młodzieży "Z książką na walizkach. Spotkania pisarzy z młodymi czytelnikami". Po raz trzynasty już organizatorem czytelniczej imprezy była Dolnośląska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu. Podczas wizyty w Żarowie pisarce towarzyszyła Wiesława Jędrzajczyk redaktor naczelny Wydawnictwa "Literatura".
- Autorka opowiadała naszej młodzieży o swoich europejskich podróżach, które były źródłem jej inspiracji twórczej. W książkach często podejmuje problematykę społeczną, opisuje ludzi niepełnosprawnych, bezdomnych, poranionych psychicznie i fizycznie przez los, pisze o trudnych relacjach międzyludzkich. Jej książki nie mają zakończenia, stara się w ten sposób nawiązać kontakt z czytelnikiem i niejako przymusić go do stworzenia własnej wersji. Cieszę się, że spotkanie wzbudziło duże zainteresowanie wśród młodzieży. Uczniowie chętnie zadawali pytania, a tuż po spotkaniu ustawiła się długa kolejka po autograf - mówi Stanisława Biernacka dyrektor biblioteki w Żarowie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group