Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 997
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Witoszów Dolny: Młodzież uczy się zasad niesienia pomocy

Poniedziałek, 2 października 2017, 11:35
Autor: red
Witoszów Dolny: Młodzież uczy się zasad niesienia pomocy
Fot. Gmina Świdnica
40 młodych adeptów OSP ruszyło w sobotę na pomoc rannej koleżance, która ucierpiała podczas gry terenowej.

Wykazując się empatią, opanowaniem i dyscypliną udzielili pierwszej pomocy i wezwali na pomoc jednostkę OSP Witoszów.

Na szczęście cała akcja została zaplanowana i była tylko ćwiczeniami przeprowadzonymi w ramach projektu „Fajna zabawa, ale poważna sprawa” prowadzonego przez OSP Witoszów Dolny. Młodzież wraz z opiekunami udała się do lasu na przygotowaną wcześniej grę terenową. Z pomocą leśników i strażaków, po odszukaniu ukrytych znaków miała za cel dotrzeć do umówionego miejsca. W odnalezieniu drogi wspomagali się nawigacją, kompasem i mapą. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się łączność radiową. Grupa Srebrna i Zielona musiały meldować sobie wzajemnie swoje położenie i wykonanie zadań. Podczas odpoczynku zdarzył się jednak wypadek. I zamiast planowanego pikniku młodzież musiała znaleźć w sobie siły, aby udzielić pomocy.
- „Cała akcja utrzymywana była w tajemnicy, by sprawdzić jak dzieci zareaguję na niecodzienną sytuację. Poradziły sobie znakomicie. Nie tylko słuchały z zainteresowaniem szkolenia ratowniczego, ale same brały czynny udział w opatrywaniu ran i transporcie poszkodowanej do najbliższej drogi gdzie czekała pomoc”.- mówi opiekun Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Andrzej Kulik. Ciężki wysiłek został nagrodzony odpoczynkiem przy ognisku. I nawet strugi deszczu nie mogły popsuć tak wyśmienitej zabawy.

Projekt dofinansowany w ramach zadania publicznego Województwa Dolnośląskiego w zakresie bezpieczeństwa publicznego, ratownictwa i ochrony ludności - doposażenie w sprzęt ochotniczych straży pożarnych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group