Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 949
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Młodzież walczy o Kino Gdynia

Środa, 4 kwietnia 2012, 8:06
Aktualizacja: 10:20
Autor: red
Świdnica: Młodzież walczy o Kino Gdynia
Fot. użyczone
Podczas wczorajszej sesji Młodzieżowej Rady Miejskiej debatowano między innymi o możliwościach zagospodarowania dawnego kina Gdynia.

Młodzieżowa Rada jednogłośnie podjęła uchwałę o skierowaniu do Marszałka Województwa Dolnośląskiego listu otwartego wzywającego Zarząd Województwa do odstąpienia od sprzedaży budynku po dawnym kinie Gdynia, co grozi jego komercjalizacją. Intencją młodzieży jest, aby obiekt ten nadal pełnił funkcję kina - starego, kimatycznego, o swojskim charakterze, w którym będą wyświetlane stare filmy, kino nieme (z żywą muzyką), bajki itp.

Młodzież przygotowała specjalną prezentację ze swoimi pomysłami dotyczącymi ratowania tak ważnego jak się okazuje dla świdniczan kina. W ostatnim slajdzie napisali:" Pomimo dużego wkładu w odnowienie (przywrócenie do dawnego działania) Kina „Gdynia” sądzimy, że takie miejsce jest potrzebne w naszym mieście ponieważ nie każdy chce zostać odmóżdżony przez tandetne polskie komedie oraz głupie bajki. Przy tym takie przedsięwzięcie było by dla naszego miasta wyróżnieniem ponieważ było by to drugie takie kino zaraz po warszawskim, a przy tym zapewne ściągało by rzesze fanów produkcji wcześniej wymienionych"

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group