Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 969
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Młodzież z Jaworzyny na międzynarodowym projekcie w Nowym Gierałtowie

Środa, 31 lipca 2013, 16:52
Aktualizacja: 16:54
Autor: red.
Jaworzyna Śląska: Młodzież z Jaworzyny na międzynarodowym projekcie w Nowym Gierałtowie
Fot. użyczone
Czworo przedstawicieli Młodzieżowej Rady Miejskiej w Jaworzynie Śląskiej wzięło udział w szkoleniu organizowanym w Nowym Gierałtowie przez stowarzyszenie Semper Avanti. Międzynarodowy projekt pod nazwą „Di@logue” dotyczył partycypacji obywatelskiej oraz kontaktu z władzami. Uczestnicy rozwijali swoje umiejętności w pisaniu projektów oraz w prawidłowej prezentacji przed publiką.

Ponieważ w projekcie brali udział uczestnicy nie tylko z Polski, lecz także z Rumunii, Bułgarii, Grecji oraz Turcji, to była to wspaniała okazja do poznania innej kultury, rozwinięcia swoich umiejętności językowych i oczywiście nawiązania nowych,ciekawych znajomości.Wszyscy tradycyjnie już byli zadowoleni z udziału w zajęciach, a świadczą o tym dodatkowo Ich wypowiedzi:

Bartek Czerwonka (radny MRM Jaworzyna Śląska): „Projekt Di@logue był dla mnie bardzo interesującym szkoleniem. Nauczyłem się pisać projekt a na zajęciach dowiedziałem się m.in. jak radzić sobie ze stresem oraz kontrolować emocje. Zintegrowałem się z ludźmi z innych państw. Tydzień spędzony w Nowym Gierałtowie uważam za wspaniałe przeżycie. Na pewno pojechałbym tam jeszcze raz.”

Natalia Konopelska (przedstawicielka Klubu Młodzieżowego): „Byłam jedną z młodszych uczestników. Pomimo tego nie żałuję, że spędziłam ten czas na szkoleniu. Oprócz podszkolenia warsztatu z języka angielskiego,którym operowaliśmy na co dzień, nauczyłam się wielu rzeczy, które przydadzą mi się w dalszym życiu. Wyjazd będę bardzo miło wspominać, bo spędziłam tam mile czas i poznałam wielu wspaniałych ludzi”

Wszystkie zajęcia były prowadzone w języku angielskim. Ich tematami były m.in.: „Jak radzić sobie ze stresem?”, „Motywacja do działania”, „Inteligencja emocjonalna”, „Pisanie projektów w akcji Młodzież w działaniu” i wiele innych. Wszystkie przyczyniły się do poszerzenia zakresu wiedzy oraz zadziałały typowo motywująco.

Młodzież z Jaworzyny Śląskiej czeka na kolejne szkolenia i mają nadzieję, że będą równie interesujące.

(Patrycja Sydor)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group