Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 581
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Młodzież z Zespołu Szkół w Strzegomiu na Międzynarodowych Targach Poznańskich

Wiadomości: Strzegom
Niedziela, 27 listopada 2016, 8:58
Autor: red
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Mmłodzież z ZS w Strzegomiu pod opieką nauczycieli: Renaty Dziurli, Agnieszki Oleszko i Jacka Sozańskiego, uczestniczyła w Międzynarodowych Targach Branży Kamieniarskiej STONE w Poznaniu.

Powyższe wydarzenie było odpowiedzią na propozycję i zaproszenie ze strony "Klastra Kamieniarskiego", skierowane głównie do uczniów TGO.

Wycieczkę zorganizowano dla wszystkich oddziałów klasowych technikum górnictwa odkrywkowego. Uczniowie mieli okazję do przybliżenia sobie tematyki związanej z kamieniem naturalnym, jego obróbką i konserwacją. W tym roku również wyjątkowo w wyjeździe wzięli udział uczniowie z klas: technikum handlowego i informatycznego, co także okazało się dla nich cennym doświadczeniem.

Międzynarodowy charakter targów STONE potwierdziło przez swój udział ponad 170 firm z 20 krajów z całego świata, w tym m.in. z Australii, Kanady, Republiki Południowej Afryki, Francji, Hiszpanii, Litwy, Łotwy, Włoch, Węgier czy Ukrainy. Wrażeń z wyjazdu było mnóstwo, a to zapewne przybliżyło uczniom specyfikę branży szeroko pojętego górnictwa odkrywkowego. Nowe technologie, metody "dziś" stosowane, które były prezentowane na targach, są na pewno podnoszeniem wiedzy w zakresie nie tylko kierunku górniczego, ale i informatycznego oraz handlowego

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group