Wtorek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 527
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Marcinowice: „Młodzież zapobiega pożarom”

Poniedziałek, 30 marca 2015, 14:54
Aktualizacja: 14:56
Autor: red.
Marcinowice: „Młodzież zapobiega pożarom”
Fot. UG Marcinowice
24 marca w siedzibie Nadleśnictwa Świdnica odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W kategorii szkoły podstawowe pierwsze miejsce zajęła mieszkanka Gminy Marcinowice Anastazja Lato – uczennica Szkoły Podstawowej w Marcinowicach, w kategorii gimnazja II miejsce zajęła uczennica Gimnazjum w Marcinowicach – Emilia Poznańska.

Zadowolenia z sukcesów młodzieży z Gminy Marcinowice nie kryje Wójt Władysław Gołębiowski – Pragnę serdecznie pogratulować wszystkim laureatom konkursu. Jest mi niezmiernie miło, że wśród nich znalazły się uczennice Zespołu Szkół w Marcinowicach. Wymownym jest fakt, że pochodzą one z rodzin o bogatych tradycjach strażackich. Życzę dużo sukcesów w kolejnych etapach konkursu i dziękuję za promowanie naszej gminy

- Szczególne podziękowania należą się też rodzicom i opiekunom młodzieży za zaangażowanie w przygotowanie merytoryczne uczestników – podkreśla Prezes Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Marcinowicach Arkadiusz Kulig

Jest to już 38. edycja konkursu wiedzy z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Jak informuje Prezes Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Świdnicy Alicja Synowska - celem konkursu jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Organizatorami konkursu na szczeblu powiatowym był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Świdnicy, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy oraz Nadleśnictwo Świdnica. Przedsięwzięcie wsparli ponadto: Pani Teresa Świło – Poseł na Sejm RP, Pan Wiesław Kilian – Senator RP, Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Dobromierzu oraz Powiat Świdnicki.

Serdecznie dziękuję wszystkim współorganizatorom i sponsorom za pomoc w organizacji konkursu. W sposób szczególny pragnę podziękować Nadleśniczemu Nadleśnictwa Świdnica Panu Janowi Dzięcielskiemu i jego współpracownikom za trud związany z przebiegiem eliminacji powiatowych oraz otwartość i zrozumienie dla systemowego podejścia do problematyki bezpieczeństwa – podkreśla Pani Alicja Synowska

Jak twierdzi Przewodniczący jury Pan Janusz Pączka z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy, test wiedzy nie należał do najłatwiejszych. Młodzież biorąca udział w konkursie nabywa niezwykle przydatną wiedzę, która niezbędna jest także w codziennym życiu.

W kategorii szkoły ponadgimnazjalne laureatami zostali:

I miejsce – Mateusz Bortkiewicz – uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy

II miejsce – Mateusz Zalewski – uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy

III miejsce – Łukasz Misztela – uczeń Zespołu Szkół Budowlano-Elektrycznych w Świdnicy


W kategorii gimnazjów zwycięzcami zostali:

I miejsce – Aleksandra Myczkowska – uczennica Gimnazjum nr 2 w Świdnicy

II miejsce – Emilia Poznańska – uczennica Gimnazjum w Marcinowicach

III miejsce – Weronika Matusiak – uczennica Gimnazjum w Lutomii Dolnej

W kategorii szkoły podstawowe laureatami są:

I miejsce – Anastazja Lato – uczennica Szkoły Podstawowej w Marcinowicach

II miejsce – Filip Tarka – uczeń Szkoły Podstawowej w Dobromierzu

III miejsce – Anna Natanek – uczennica Szkoły Podstawowej w Lutomii Dolnej

Laureaci pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się w dniu 17 kwietnia 2015r. w Nowej Rudzie.

(UG Marcinowice)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group