Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1200
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Młodzieżowa Rada Gminy Świdnica już działa

Środa, 4 kwietnia 2012, 15:23
Aktualizacja: Czwartek, 5 kwietnia 2012, 8:58
Autor: red
Gmina Świdnica: Młodzieżowa Rada Gminy Świdnica już działa
Fot. użyczone
Pomimo, że od wyborów upłynęły dopiero 2 tygodnie, a Młodzieżowa Rada Gminy Świdnica ma jeszcze czas na ukonstytuowanie, to jej przedstawiciele biorą czynny udział w działaniu na rzecz rozwoju demokracji lokalnej.

W sobotę 1.04.2012 r. na zaproszenie Młodzieżowej Rady z Gminy Jaworzyna Śląska, uczniowie gminnych placówek oświatowych wraz z opiekunem p. E. Zerką uczestniczyli w spotkaniu podsumowującym polsko-duński projekt „Having a voice, having o choice” / „Masz głos – masz wybór”. Uczestnikami wyjazdu byli uczniowie z Gimnazjum im. Unii Europejskiej z Lutomi: Ada Gradowska, Daria Gawron, Marta Adamczyk oraz uczniowie z Gimnazjum z Witoszowa Dolnego: Iwona Jerzyk, Igor Rataj, będący nowo wybranymi kandydatami do pełnienia funkcji radnego Młodzieżowej Rady Gminy Świdnica.

Gospodarzem spotkania była Młodzieżowa Rada Miejska w Jaworzynie Śląskiej. W obradach udział wzięła również młodzież z Długołęki, Obornik Śląskich, Żmigrodu i gminy Świdnica. Po prezentacji projektu odbyły się warsztaty, w trakcie których młodzież dyskutowała na temat efektów realizacji założeń projektu. Młodzi mieli okazję wyrazić opinię na temat tego, co chcieliby zmienić w swoim działaniu. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że wspólne spotkania są doskonałą okazją do wymiany doświadczeń. Główni organizatorzy, stowarzyszenie Semper Avanti z Wrocławia, zaprezentowało swoje dotychczasowe efekty działania oraz plany na najbliższe lata. Oczywiście nikt sobie nie wyobraża, że mogą się one odbyć bez udziału uczestników sobotniego spotkania – mówiła zgodnie młodzież.

Kolejny etap miał charakter turystyczno-sportowy. Młodzież zwiedziła Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku, podziwiając stare lokomotywy oraz motocykle, a następnie wszyscy udali się do Szkoły Podstawowej na turniej rad młodzieżowych o puchar Burmistrza Jaworzyny Śląskiej. Umiejętności siatkarskie były bardzo zróżnicowane, ale mecze obfitowały w ciekawe akcje. Prezentacje poszczególnych drużyn:

1. Żmigród
2. Długołęka
3. Oborniki Śląskie
4. Jaworzyna Śląska I
5. Świdnica
6. Jaworzyna Śląska II

Pierwsze spotkanie dało impuls do organizacji kolejnych, które planowane jest w maju w Długołęce.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group