Sobota, 6 czerwca
Imieniny: Danuty, Dominiki
Czytających: 452
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Młodzieżowa Rada Miejska nadal walczy o kino Gdynię

Wiadomości: Świdnica
Piątek, 13 kwietnia 2012, 8:16
Aktualizacja: 11:52
Autor: red
Fot. użyczone
Przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta Świdnicy – Michał Wąż (przewodniczący) i Maciej Grządziela (członek Prezydium) – spotkali się wczoraj z goszczącym w Świdnicy wicemarszałkiem Województwa Dolnośląskiego Panem Jerzym Tutajem.

W trakcie krótkiej rozmowy młodzi radni wręczyli przedstawicielowi władz wojewódzkich pismo adresowane do marszałka Rafała Jurkowlańca z prośbą o zaniechanie sprzedaży kina "Gdynia", zgodnie z wcześniej podjętą przez MRMŚ uchwałą w tej sprawie.

Korzystając z możliwości bezpośredniego spotkania krótko zaprezentowali panu Tutajowi swoją koncepcję przekształcenia kina "Gdynia" w obiekt o wyjątkowym charakterze kina "oldschoolowego".

Wicemarszałek odpowiedział, że jeśli pierwszy przetarg na sprzedaż kina się nie powiedzie (ogłoszony już, który zgodnie z prawem musi się odbyć), wtedy władze Świdnicy mogą oficjalnie wystąpić do Zarządu Województwa z propozycją przejęcia tego obiektu przez miasto, i taka możliwość zostanie poważnie wzięta pod uwagę przez Zarząd Województwa. Pan wicemarszałek zadeklarował osobistą przychylność do pomysłu przekazania kina Świdnicy.
Informacja od wicemarszałka Tutaja jest zbieżna z wcześniejszymi ustaleniami Prezydenta Świdnicy i jego zastępcy, którzy kilka miesięcy temu rozpoczęli rozmowy w sprawie ewentualnego przejęcia kina Gdynia.

List młodzieży w sprawie kina "Gdynia"

Szanowny Panie Marszałku

Zwracamy się do Pana w związku z ogłoszonym przetargiem na sprzedaż
obiektu, w którym mieści się kino „Gdynia” w Świdnicy. Na naszej sesji w dniu 3 kwietnia 2012 r. jednogłośnie podjęliśmy uchwałę upoważniającą Prezydium Młodzieżowej Rady Miasta Świdnicy do wystosowania listu skierowanego na ręce Marszałka Województwa Dolnośląskiego z apelem o wstrzymanie sprzedaży kina „Gdynia”.
Jeśli to możliwe prosimy Pana o rozważenie możliwości nieodpłatnego przekazania tego obiektu Miastu Świdnica lub kontynuację w tym miejscu funkcji kulturalnej, po przekształceniu go w kino o szczególnym charakterze.
Według wyników miniankiety, którą niedawno przeprowadziliśmy wśród mieszkańców Świdnicy oraz zgodnie z opinią wyrażaną przez wielu młodych ludzi w naszym mieście, planowana przez „Odra Film” likwidacja kina
„Gdynia” będzie istotną stratą dla życia kulturalnego miasta. Sprzedaż i przekształcenie tego obiektu w lokal komercyjny uniemożliwi realizację naszego pomysłu nadania nowego charakteru temu miejscu. Chcielibyśmy bowiem, aby kino „Gdynia” stało się placówką wyjątkową w skali Dolnego Śląska, oferującą możliwość oglądania na dużym ekranie starych filmów, bajek, a także kina niemego i niezależnego oraz wielu innych
produkcji filmowych, które nigdy nie zjadą dla siebie miejsca w multipleksach. Uważamy, że na Dolnym Śląsku brakuje takiej placówki, oferującej repertuar „oldschool’owy”, skupiającej środowisko miłośników starych filmów lub po prostu ludzi pragnących zakosztować kultury na najwyższym poziomie i niepowtarzalnego klimatu klasycznej sztuki filmowej. Naszym zdaniem kino takie może stać się ośrodkiem organizacji ciekawych festiwali
filmowych i wydarzeń kulturalnych atrakcyjnych zarówno dla dzieci, rodzin, osób starszych i
młodzieży.
Pozostajemy otwarci na możliwość spotkania, rozmowy lub zapoznania się ze
stanowiskiem Władz Województwa w tej sprawie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~karras 13-04-2012 23:49
Pan Tutaj nie jest wicemarszałkiem tylko członkiem zarządu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group