Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 992
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Młodzieżowa Rada Powiatu coraz bliżej

Piątek, 15 listopada 2013, 9:57
Aktualizacja: 9:59
Autor: red.
Świdnica: Młodzieżowa Rada Powiatu coraz bliżej
Fot. użyczone
W piątek, 8 listopada, w Zespole Szkół Specjalnych w Świdnicy odbyła się organizowana przez wrocławskie stowarzyszenie Semper Avanti oraz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego konferencja, która zakładała utworzenie regionalnego mechanizmu rzecznictwa interesów młodzieży na Dolnym Śląsku poprzez powołanie Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Podobne konsultacje przeprowadzane był praktycznie we wszystkich powiatach Dolnego Śląska. Przybyłą na spotkanie młodzież powitał starosta świdnicki Zygmunt Worsa. - Dziękuję w imieniu organizatorów za tak liczne przybycie, mamy jednocześnie nadzieję, że podczas dzisiejszych obrad uda wam się wyłonić reprezentantów Powiatu Świdnickiego do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Dzisiejsze spotkanie to być może początek projektu zmierzającego do utworzenia w przyszłości Młodzieżowej Rady Powiatu Świdnickiego – powiedział starosta.

- Dzisiejsza frekwencja pokazuje, że istnieje potrzeba większej aktywności młodzieży w życiu społecznym, kulturalnym i politycznym naszego powiatu. Cieszę się, że interesujecie się sprawami regionu i mam nadzieję, że wasze świeże spojrzenie na pewne kwestie wpłynie także na nas, dorosłych polityków, bo jestem przekonana, że my dorośli możemy się czegoś nauczyć także od was, młodzieży – dodała wicestarosta świdnicki Alicja Synowska.

Zebrana młodzież najpierw wypisała na tablicy kwestie, które ich zdaniem, są istotne dla młodych ludzi, po czym podzieliła się na mniejsze grupy/komisje, które analizowały zasygnalizowane wcześniej problemy. Swoja radą służył zebranym przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Sołtys.

- Musimy podtrzymywać ten zapał młodzieży i ich aktywność w sferze polityki lokalnej, nie tylko na poziomie gminy czy powiatu. Wszystko tak naprawdę zaczyna się od szkoły i samorządu uczniowskiego. Mam nadzieję, że większość z tej zgromadzonej dzisiaj młodzieży zasili wkrótce szeregi rad gminnych, powiatowych, wojewódzkich, a kto wie, może zasiądzie kiedyś w ławach Sejmu, Senatu czy Parlamentu Europejskiego – podsumowuje Krzysztof Sołtys.

Całość obrad poprowadzili Jakub Prus, Anna Skocz i Anna Paprocka ze stowarzyszenia Semper Avanti. Z ramienia marszałka województwa w konferencji uczestniczyli pełnomocnik Marszałka ds. Młodzieży Łukasz Osiński oraz radny Sejmiku Zbigniew Szczygieł. Przedstawicielami powiatu świdnickiego do tworzonego Młodzieżowego Sejmiku Dolnośląskiego zostali: Michał Wąż (przedstawiciel Młodzieżowej Rady Świdnicy) oraz Karolina Kozakiewicz (przedstawicielka młodzieżowej Rady Jaworzyny Śląskiej).

Projekt finansowany jest z Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Patronat honorowy objęło Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, przewodniczący Sejmiku Dolnośląskiego Jerzy Pokój oraz Kuratorium Oświaty we Wrocławiu.

(Starostwo Powiatowe)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group