Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 848
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Młodzieżowa Rada w rocznicę wolnych wyborów

Niedziela, 8 czerwca 2014, 9:16
Autor: red.
Gmina Świdnica: Młodzieżowa Rada w rocznicę wolnych wyborów
Fot. UG Świdnica
4 czerwca, dokładnie w 25 rocznicę pierwszych, częściowo wolnych wyborów w Polsce, swoją działalność zainaugurowała Młodzieżowa Rada Gminy Świdnica III kadencji.

- Właśnie dziś 4 czerwca 2014 - przypada 25. rocznica wyborów parlamentarnych z 1989 roku - częściowo wolnych, zakończonych zwycięstwem Solidarności. Ich konsekwencją był upadek rządów komunistycznych w Polsce. Te wybory to było przełomowe wydarzenie w historii Polski. Inauguracja wasze działalności jest dla Was wszystkich również nowym wyzwaniem. Decydując się na pracę w Młodzieżowej Radzie Gminy Świdnica bierzecie na siebie odpowiedzialność. Zależy nam abyście uczestniczyli w życiu gminy, abyście z nami wyznaczali kierunki jej rozwoju. Możliwości mamy bardzo dużo. Od kilku lat współpracujemy także z organizacjami młodzieżowymi z naszych miast partnerskich: Lampertheim, Maldegem. Życzę wszystkiego dobrego i liczę na współpracę - mówiła wójt gminy Teresa Mazurek do radnych młodzieżowej rady.

Uroczyste ślubowanie w obecności władz gminy Świdnica i odbiór zaświadczeń zainaugurowało działalność Młodzieżowej Rady Gminy Świdnica III kadencji 2014-2016.
W głosowaniach tajnych młodzi przedstawiciele wybrali spośród siebie prezydium rady. Przewodniczącym MRG został Kamil Kondziarz, który był jedynym kandydatem na to stanowisko. Wiceprzewodniczącą została Karlolina Podżarow, która pokonała Tomasza Jawienia i Agnieszkę Filipiak. Sekretarzem młodzieżowej rady została Paulina Ponińska, która zdobyła 8 głosów, a jej kontrkandydatką była Aleksandra Brożyna.

I sesję Młodzieżowej Rady Gminy Świdnica III kadencji rozpoczął Igor Rataj, przewodniczący II kadencji. - Gratuluję tak odpowiedzialnego stanowiska. Mam nadzieję, że Wasza praca będzie owocna i przyniesie wiele dobrych rozwiązań – mówił były już przewodniczący.

- Na ręce Igora Rataja składam serdeczne podziękowania całej młodzieżowej radzie II kadencji. Jestem przekonana, że bycie radnym w młodzieżowej radzie przybliżyło Wam tematykę gminnego samorządu, przygotowało Was do aktywnego uczestniczenia w życiu publicznym i przyniesie wiele dobrego w dorosłym życiu – dziękowała Teresa Mazurek.

Młodzieżową Radę Gminy Świdnica III kadencji tworzą:

1. Babicz Izabela
2. Filipiak Agnieszka
3. Gałosz Kamila
4. Kusio Weronika
5. Ponińska Paulina
6. Zaguba Monika
7. Adamski Mateusz
8. Pacześniak Zuzanna
9. Podżarow Karolina
10. Polczyńska Wiktoria
11. Marciniak Martyna
12. Brożyna Aleksandra
13. Jawień Tomasz
14. Kondziarz Kamil
15. Świeża Angelika

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group