Wtorek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 650
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Dobromierz: Mniej cyfrowo wykluczonych

Poniedziałek, 23 września 2013, 7:48
Autor: red.
Gmina Dobromierz: Mniej cyfrowo wykluczonych
Fot. UG Dobromierz
Od ponad pół roku realizowany jest projekt pn. „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Dobromierz”, skierowany bezpośrednio do mieszkańców gminy, będących w trudnej sytuacji ekonomicznej lub niepełnosprawności.

Beneficjenci, docelowo wybrani przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dobromierzu, to grupa 30 gospodarstw domowych z terenu gminy oraz 4 jednostki organizacyjne gminy. Mieszkańcy wytypowani do udziału w projekcie, po podpisaniu umowy użyczenia, otrzymali zestawy komputerowe stacjonarne klasy PC, wyposażone w monitor Led, bezprzewodowe urządzenie wielofunkcyjne, kamerę internetową, głośniki, system operacyjny Windows 7, antywirus, pakiet biurowy oraz internet. Do jednostek organizacyjnych przekazane zostały zestawy komputerowe, drukarki, komputery przenośne z Windowsem 8, antywirusem, pakietem biurowym i internetem bezprzewodowym. Z komputera przenośnego z łączem mobilnym, oprogramowaniem antywirusowym i biurowym korzysta również koordynator projektu. Beneficjenci uczestniczyli także w serii kursów dokształcających.

Nad prawidłowym użytkowaniem sprzętu, który przez czas trwania projektu pozostanie własnością gminy, czuwać będzie zespół projektowy, który dodatkowo na bieżąco prowadzi cykliczne kontrole.

Gmina Dobromierz poprzez realizację zadania umożliwia dostęp do nowych technologii osobom z różnym stopniem niepełnosprawności, samotnym rodzicom i rodzinom objętym systemem pomocy społecznej lub świadczeń rodzinnych. Realizacja projektu pośrednio wpłynie na jakość nauczania oraz motywację do komunikowania się za pośrednictwem internetu. Wzrost świadomości społecznej pozwoli z pewnością na lepsze funkcjonowanie w społeczeństwie oraz radzenie sobie w trudnych sytuacjach. Możliwe będzie zdobycie nowych umiejętności, podniesienie kwalifikacji oraz konkurencyjności na rynku pracy. Natomiast dla dzieci i młodzieży to szansa na wyrównanie dostępu do zdobywania wiedzy, a tym samym wspomaganie procesu edukacyjnego oraz kreowanie nowych zainteresowań.

Wartość pozyskanych przez Gminę Dobromierz środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach osi priorytetowej 8. „Społeczeństwo informacyjne-zwiększenie innowacyjności gospodarki” na realizację projektu „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Dobromierz” wynosi aż 383 188,41 zł.

(UG Dobromierz)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group