Poniedziałek, 24 stycznia
Imieniny: Franciszka, Rafała
Czytających: 650
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Mniejsza uciążliwość ze Słodowni?

Wtorek, 18 kwietnia 2017, 13:00
Autor: red
Strzegom: Mniejsza uciążliwość ze Słodowni?
Fot. UM Strzegom
W Urzędzie Miejskim w Strzegomiu – na wniosek Komisji Bezpieczeństwa, Ładu i Porządku Publicznego oraz Ochrony Środowiska – doszło do kolejnego spotkania, którego głównym tematem była uciążliwość zapachowa wydobywająca się ze Słodowni w Strzegomiu.

Uczestniczyły w nim władze Strzegomia, radni, pracownicy merytoryczni urzędu oraz przedstawiciele zarządu Słodowni, która od ubiegłego roku działa jako Viking Malt Specialties Sp. z o. o.

Obecny na spotkaniu strzegomski przedsiębiorca Bernard Świrniak kolejny raz przekonywał, że Słodownia zatruwa powietrze w naszym mieście i nie da się normalnie funkcjonować. W odpowiedzi na krytykę przedstawiciele zarządu spółki Wiking Malt przedstawili plany rozbudowy instalacji do prażenia ziarna, która obejmuje: budowę hali prażarek o pow. 409 m kw. w technologii stalowej, obudowanej płytą warstwową; zabudowanie w hali 5 sztuk prażarek opalanych gazem ziemnym oraz wyposażenie układu w dwa urządzenia do dopalania termicznego związków organicznych z prażenia słodu ciemnego (karmelizowania).
- Gazy odlotowe z procesu produkcji słodu barwiącego z planowanych 5 szt. prażarek będą kierowane do dwóch dopalaczy termicznych. Gazy odlotowe będą oczyszczane w tzw. cyklonie typu D. Zainstalowane zostaną wyrzutnie gazów odlotowych o poziomie mocy akustycznej nie większej niż 80 dB - wyjaśniali przedstawiciele spółki.

Wyraźnie zadowolony burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta stwierdził - To była trudna, ale bardzo rzeczowa, wartościowa i merytoryczna dyskusja. Zarząd Słodowni zapewnił nas o sukcesywnym modernizowaniu zakładu, w wyniku którego uciążliwość zapachowa powinna się cały czas zmniejszać. Jestem dobrej myśli i ufam, że już niedługo będą tego efekty - podkreślił burmistrz.

W przypadku Słodowni Strzegom mamy wiele przykładów z przeszłości, że firma chce współpracować i współpracuje z władzami, rolnikami i mieszkańcami. Firma spełnia wszelkie standardy związane z ekologią i ochroną środowiska, co potwierdzają przyznane jej certyfikaty. Jednocześnie dokłada starań, aby jej działalność była przyjazna dla najbliższego otoczenia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group