Sobota, 31 października
Imieniny: Augusta, Krzysztofa
Czytających: 662
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mniejsze opłaty za przedszkola w gminie Strzegom

Wiadomości: Strzegom
Niedziela, 29 stycznia 2012, 8:37
Aktualizacja: 8:38
Autor: red
Fot. użyczone
W wielu gminach na terenie Polski w nowym roku podwyższane są opłaty za przedszkola.

W Strzegomiu z dniem 1 stycznia 2012 roku opłaty za korzystanie przez dzieci w przedszkolu w godzinach przekraczających 5 godzin przeznaczonych na realizację podstawy programowej stawka opłat za godzinę zmniejszyła się do kwoty 2,25 zł./ wcześniej 4,86 zł za dwie pierwsze godziny, 0,86 zł za kolejne/. Ponadto od stycznia nie ma zróżnicowania płatności za pierwszą i kolejne godziny ponad podstawę programową.
Głównym argumentem przemawiającym za obniżeniem stawki opłat było zachęcenie rodziców dzieci z korzystania z dłuższego pobytu dzieci w przedszkolu, które zapewnia fachową opiekę, interesujące zajęcia rozwijające zainteresowania dzieci. Wielu rodziców już zdecydowało się na wydłużenie pobytu swojego dziecka w przedszkolu, innych rodziców serdecznie zachęcamy, gwarantując efekty w postaci bardzo dobrego przygotowania dzieci przez okres całego pobytu w przedszkolu do podjęcia nauki w szkole.

Zachęcamy również rodziców do rozważenia możliwości zapisania dzieci sześcioletnich do pierwszej klasy szkoły podstawowej, mimo, że wydłużono ten obowiązek do 2014 roku. Zasadniczym powodem przemawiającym za tą decyzją mogą być trudności dziecka przy kumulacji dwóch roczników w dostaniu się do dobrej szkoły ponadgimnazjalnej, czy też później przy wyborze atrakcyjnego kierunku studiów wyższych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group