Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 922
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Mobilne Centrum Edukacji zawitało do Świebodzic

Czwartek, 24 maja 2018, 9:45
Aktualizacja: 13:47
Autor: red
Świebodzice: Mobilne Centrum Edukacji zawitało do Świebodzic
Fot. UM Świebodzice
Jesteśmy wśród pierwszych miast w Polsce, których młodzi mieszkańcy mogą skorzystać z tej wyjątkowej „pomocy dydaktycznej”.

Nauczanie przez wykorzystywanie najnowocześniejszych technologii – to główny cel projektu MCE, realizowanego przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji.

Dzieci i młodzież ze świebodzickich szkół będą odwiedzać MCE w czwartek 24 maja. Czekają na nich m. in. wirtualne okulary i wizyta w laboratorium e-Twinning, kostki iMO LEARN, zabawa w programowanie i wiele innych atrakcji.

MCE to naczepa szkoleniowo-dydaktyczna, która odwiedza różne zakątki Polski. W MCE znajduje się m.in. multimedialna klaso-pracownia oraz narzędzia sprzyjające uczniom w procesie aktywnego uczenia się. Dzieci i młodzież będą mogły korzystać także z interaktywnej gry w technologii wirtualnej rzeczywistości oraz z wyspy robotów, gier do nauki programowania. Mobilne Centrum Edukacyjne wyposażone jest także w Modułowe Pracownie Przyrodnicze, które są propozycją nowoczesnego sposobu kształcenia uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych.

Celem projektu jest szeroko rozumiana edukacja, przekazanie wiedzy na temat nowoczesnych metod nauczania oraz promocja największego unijnego programu edukacyjnego Erasmus+.

Przedsięwzięciu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group