Niedziela, 14 kwietnia
Imieniny: Justyny, Waleriana
Czytających: 1289
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Grodziszcze: Mobilne laboratorium

Wtorek, 10 stycznia 2023, 9:41
Aktualizacja: 9:41
Autor: red
Grodziszcze: Mobilne laboratorium
Fot. Gmina Świdnica
Czym charakteryzują się innowacje technologiczne na miarę XXI wieku? Jak powstaje wydruk 3D? Czym jest sztuczna inteligencja? Do czego służą mikrokontrolery? Tego wszystkiego dowiadują się uczniowie w Szkole Podstawowej w Grodziszczu, a jest to możliwe, m. in. dzięki projektom SuperKoderzy, Centrum Mistrzostwa Informatycznego czy Laboratoria Przyszłości i jego metodycznego rozszerzenia– czyli Mobilnego Laboratorium Przyszłości (MLP).

MLP to rządowe przedsięwzięcie realizowane przy wsparciu Instytutu Badań Edukacyjnych, Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz Centrum GovTech. Wyposażony w nowoczesny sprzęt bus przemierza drogi każdego z województw, a zewnętrzni edukatorzy realizują nieodpłatne zajęcia w szkołach, które zgłosiły się do tego projektu. W województwie dolnośląskim aż niemal 1000 szkół wyraziło taką chęć, ale ze względów organizacyjnych w tym roku szkolnym możliwa jest realizacja ok. 160 placówek oświatowych.

- Tym bardziej jest nam miło, że Mobilne Laboratorium Przyszłości zawitało 5 stycznia 2023 r. do Szkoły Podstawowej w Grodziszczu. To pierwsza z gminnych szkół, w której zorganizowano tego typu zajęcia. Edukatorzy prowadzili z uczniami pasjonujące warsztaty z zakresu druku 3D i Sztucznej Inteligencji, przygotowując dzieci do wejścia z odpowiednimi kompetencjami w przesycony technologią świat - mówi Jadwiga Ostrowska, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Grodziszczu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group