Poniedziałek, 15 kwietnia
Imieniny: Bazylego, Tytusa
Czytających: 1060
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Mobilne miasteczko

Wtorek, 19 grudnia 2023, 11:07
Aktualizacja: 11:08
Autor: red
Gmina Świdnica: Mobilne miasteczko
Fot. Gmina Świdnica
Gmina Świdnica stawia na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Za nami pierwsze zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem Mobilnego Miasteczka Ruchu Drogowego zakupionego w ramach projektu poprawy bezpieczeństwa na drogach w gminie Świdnica. Projekt dofinansowany jest z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020 w ramach działania 3.1.: Rozwój drogowej i lotniczej sieci TEN–T oś priorytetowa III : Rozwój Sieci Drogowej TEN–T i Transportu Multimodalnego.

Grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Grodziszczu pokazała, że potrafi poruszać się po drogach i zna przepisy. Pod okiem mł. asp. Krystiana Grygasa z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Świdnicy uczniowie poznawali zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, z wykorzystaniem znaków poziomych pionowych i systemu sygnalizacji świetlnej. W nagrodę wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali opaski odblaskowe od wójt gminy Świdnica Teresy Mazurek, zastępcy wójta Bartłomieja Strózika i sołtys Grodziszcze Agnieszki Karwali. Mogli też zwiedzić wnętrze policyjnego radiowozu wykorzystywanego przy wypadkach drogowych.

Zajęcia odbyły się w nowoczesnej sali gimnastycznej w Grodziszczu, która od nowego roku szkolnego stanowi nie tylko zaplecze sportowe, czego dowodem były zajęcia w Mobilnym Miasteczku Ruchu Drogowego. To tutaj rowerzyści mają do dyspozycji teren z oznakowanymi trasami przejazdu, a także urządzeniami przeznaczonymi do nauki przepisów ruchu drogowego.

Warto podkreślić, że podobne mobilne miasteczko zostało zakupione dla Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym. Ich łączny koszt wyniósł 110,3 tys. W ramach projektu poprawy bezpieczeństwa na drogach w gminie Świdnica wykonano 3 wyniesione przejścia dla pieszych wraz z oznakowaniem na drodze w Bystrzycy Dolnej, zamontowano 8 radarowych pomiarów prędkości w Boleścinie, Grodziszczu, Makowicach, na os.Sowim w Bystrzycy Górnej i w Stachowicach. Łączny koszt projektu wyniósł 286 635,33 zł, w tym dofinansowanie stanowiło 243 640,03 zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group