Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 934
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Modelarskie święto w Domu Nauczyciela – Grand Prix dla fokkera

Niedziela, 27 marca 2011, 15:14
Aktualizacja: Poniedziałek, 28 marca 2011, 5:02
Autor: MiM
Świdnica: Modelarskie święto w Domu Nauczyciela – Grand Prix dla fokkera
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Już po raz piętnasty Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy zorganizował Międzynarodowy Konkurs Modeli Redukcyjnych „Junior”. Wczoraj w Domu Nauczyciela przy Alei Niepodległości przeprowadzono część konkursową, natomiast dziś miało miejsce wręczenie nagród. W trakcie trwania uroczystości można było oczywiście podziwiać wszystkie biorące udział w zawodach modele.

Świdnicki konkurs modeli redukcyjnych adresowany jest do najmłodszych modelarzy, jednak dla seniorów również znalazło się miejsce. Modele wystawiane były w różnych kategoriach, z rozróżnieniem m.in. na modele kartonowe i plastikowe, pojazdy wojskowe czy cywilne, a nawet i figurki.

W konkursie wzięło udział 209 modeli wystawionych przez 85 zawodników. Ponad połowę modelarzy biorących udział w rywalizacji stanowili zawodnicy z najniższej grupy wiekowej. Wszyscy oni otrzymali pamiątkowe medale oraz drobne upominki ufundowane przez sponsorów.

Grand Prix świdnickiego konkursu przyznano za najpiękniejszy model samolotu malowanego w barwach polskich. W tym roku tę najważniejszą nagrodę otrzymał Ryszard Szerer za model samolotu Fokker F.VII zbudowany samodzielnie od podstaw. Nagrody specjalne ufundowane przez jednego ze sponsorów otrzymali Rafał Lis, Rafał Gaj i Maciej Dyrda. Również klub SM Wojewodzianka z Wrocławia ufundował dwie nagrody specjalne, które powędrowały do Witka Kaptura oraz Pauliny Grzegorczyk.

Wszyscy uczestnicy konkursu, bez względu na wiek, otrzymali upominki od organizatorów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group