Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 940
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Łażany: Modernizacja kościoła w Łażanach

Środa, 3 września 2014, 9:35
Aktualizacja: 12:23
Autor: red.
Łażany: Modernizacja kościoła w Łażanach
Fot. UM Żarów
Zabytkowy kościół p.w. Bożego Ciała w Łażanach przejdzie gruntowną przemianę. Pieniądze, na jego remont pozyskali członkowie Stowarzyszenia Miłośników Łażan "Przyjazna Wieś". Darowiznę w wysokości 49 tysięcy złotych na rzecz kościoła w Łażanach, dzięki zaangażowaniu mieszkańców przekazała Fundacja Polska Miedź w Lubinie.

- Wspólnie działamy na rzecz naszej małej społeczności. Dzięki temu mamy szansę polepszyć wizerunek wsi i stworzyć przyjazne miejsce do życia dla swoich rodzin. A wszystko po to również, aby nasza wieś była atrakcyjnym miejscem do pracy, mieszkania i wychowywania dzieci. W działaniu potrzebni są ludzie, którzy chcą i potrafią współpracować dla wspólnego dobra - mówi Krystyna Faruń, aktywna działaczka ze Stowarzyszenia Miłośników Łażan "Przyjazna Wieś".

Środki finansowe, pozyskane przez Stowarzyszenie pozwolą na naprawę elewacji zabytkowego kościoła i wykonanie opaski odwadniającej terenu wokół obiektu. Do remontu dokładają się również sami mieszkańcy Łażan, którzy przez lata zbierali datki na ten cel.

(UM Żarów)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group