Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 726
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Modernizacja na finiszu

Poniedziałek, 6 lutego 2023, 9:16
Aktualizacja: 11:16
Autor: red
Strzegom: Modernizacja na finiszu
Fot. UM Strzegom
Bardzo dobre wieści napływają z remontowanego właśnie Publicznego Przedszkola nr 3 w Strzegomiu. Prace przebiegają bardzo sprawnie i jest duża szansa, by modernizacja obiektu zakończyła się szybciej niż pierwotnie planowano.

Przedszkole noszące imię "Zielony Zakątek" przez ostatnie miesiące przechodzi wielką metamorfozę. Strzegomski samorząd pozyskał w 2021 r. dotację w wysokości ok. 2,9 mln zł z "Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych" na termomodernizację i remont budynku. Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Budowlane SAWREM sp. z o.o. sp.k. z Wrocławia, które zostało wyłonione w przetargu. Koszt inwestycji wynosi blisko 5,9 mln zł.

Do tej pory wymieniono m.in. okna, drzwi, instalację ogrzewania, posadzki, wykładziny i płytki oraz założono fotowoltaikę. Zamontowano ponadto kamery, oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne budynku, w tym iluminację ściany przedniej części zabytkowej.

Na zewnątrz trwa budowa nawierzchni z kostki betonowej wokół budynku, malowana jest jedna ściana przybudówki oraz montowane są daszki nad wejściami i balustrady. W środku trwają jeszcze prace związane z malowaniem ścian oraz montażem białej armatury w pomieszczeniach znajdujących się na parterze, a także wykonywana jest nawierzchnia z tynku mozaikowego na korytarzach.

Termin zakończenia będzie szybszy niż zakładała umowa. Jak informuje wykonawca, finalizacja prac planowana jest na przełom lutego i marca br.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group