Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 585
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Modżiburki dwa, czyli o sztuce kochania w Międzynarodowy Dzień Pisarzy

Wiadomości: Świdnica
Czwartek, 3 marca 2011, 20:52
Aktualizacja: 20:57
Autor: GrA
Fot. użyczone
Do księgarń trafiła właśnie nowa książka świdnickiego pisarza Mirosława Sośnickiego. Prezentujemy ją w przypadający dziś Międzynarodowy Dzień Pisarzy.

- Moja nowa powieść jest bardzo ciepłą, nie pozbawioną humoru, a także mistyki opowieścią o kochającej się parze. To w jednym zdaniu - mówi Mirosław Sośnicki. „Modżiburki dwa”, bo tak brzmi tytuł nowej powieści autora „Astrachowki” i „Wzgórza Pana Boga”, do księgarni trafiła pod koniec lutego.

Jak pisze na okładce książki Małgorzata Sentysz, „Modżiburki dwa” to historia pięknej miłości, tak można by zatytułować tę książkę, w której aż kipi od okazywanego sobie przez parę zakochanych uczucia. Hymn pochwalny na cześć miłości – taki tytuł też by do niej pasował. Baśń o miłości kobiety i mężczyzny – to także byłby dobry tytuł. Tyle, że ta miłość nie zdarzyła się dawno, dawno temat, a kochankowie nie żyją za siedmioma górami i lasami. Mieszkają w zbudowanym przez siebie domu, u stóp gór i niedaleko lasu. Pracują, gotują, uprawiają ogród, dbają o dom, a nade wszystko się kochają. Tym kochaniem wręcz oddychają, w kochaniu wzrastają, swoją miłością nieustannie obdarzają siebie i chcą uszczęśliwić cały świat. Świat, a więc i tych, którzy przeczytają o nich opowieść.

Książkę do końca marca będzie można kupić w promocyjnej cenie. A na wywiad z jej autorem serdecznie zapraszamy już w przyszłym tygodniu.

***
Zobacz także:

* Mirosław Sośnicki na wspomnienie tego dnia sprzed 29 lat, poniedziałek, 13 grudnia 2010 - fragment powieści „Astrachowka” – „Odwiedziny w więzieniu”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~nicka 9-03-2011 14:54
Jestem już po tej książce. I bardzo tego żałuję, bo skończyła się za szybko. Uśmiech nie schodził z mojej twarzy podczas czytania. A i na świat jakoś teraz patrzę inaczej. Przez różnowe okulary. Bardzo fajna opowieść.
~Anka 11-06-2011 11:00
To piękna, wzruszająca powieść o miłości kobiety i mężczyzny. Jest świetnie napisana, czyta się ją jednym tchem. Bohaterowie cieszą się sobą i swoim uczuciem. Potrafią tez celebrować codzienność. To mądra opowieść, która sprawia, że mamy ochotę sprawić, by nasze związki były lepsze. A po przeczytaniu książki wydaje się to łatwiejsze i bardzo prawdopodobne. To książka, która potrafi zmieniać świat...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group