Czwartek, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 617
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Monachijczycy znowu w Kasprowiczu

Wiadomości: Świdnica
Poniedziałek, 25 czerwca 2012, 15:08
Aktualizacja: 15:10
Autor: red.
Fot. użyczone
Przyjechali 17 czerwca, odjechali przedwczoraj, czyli 23 czerwca. 10 uczniów z Gymnasium Unterhaching gościli nasi uczniowie. Była to rewizyta naszego pobytu w Monachium w kwietniu. Inicjatorem i opiekunem wymiany była germanistka Mariola Schab.

Wymiana trwa od 1995 roku. Program wymiany zawierał stałe punkty jak poznanie naszej szkoły. Udział w lekcjach, a szczególnie lekcji biologii w języku angielskim przeprowadzonej przez prof. Michała Żabrowskiego metodą eksperymentu. Uczniowie i nauczyciele niemieccy wyrażali swój zachwyt nad tą lekcją. Nie bez znaczenia jest oczywiście osobowość pana profesora. Kolejnym punktem wymiany było zwiedzanie Świdnicy z jej przepięknymi zabytkami, pobyt edukacyjny w Krzyżowej. Zwiedzanie Wrocławia tym razem nieco ograniczone w centrum ze względu na Euro 2012 i strefę kibica, ale dla młodzieży tym samym bardziej urozmaicone. Twierdza Kłodzka zafascynowała naszych gości z Monachium, nigdy o niej wcześniej nie słyszeli. Sztolnie w Walimiu pobudziły do refleksji nad wydarzeniami historycznymi obu naszych narodów. Niezwykłą oprawę miała impreza zakończeniowa w piątek 22 czerwca. Dzięki uprzejmości byłej uczennicy Kasprowicza, niegdyś też uczestniczki wymiany młodzieżowej Pauliny Mosakowskiej-Przybylskiej z „rodu” Mazurków oraz jej męża Grzegorza mogliśmy skorzystać z uroków przyrody, a także z jazdy konnej w stajni „Białego Lasu” koło Bagieńca. Nie obyło się bez meczu piłki nożnej uczniów wymiany wraz z panem dyrektorem Robertem Kaśkowem.

Niniejszym dziękujemy pp. Przybylskim za tę frajdę. Tego wieczoru był ważny dla gości mecz Niemcy - Grecja, toteż nasze zakończenie wymiany było czasowo ograniczone. Mecze młodzież oglądała wspólnie, co integrowało uczniów jeszcze bardziej. Nie zapominamy o „słodkim” zwiedzaniu fabryki w Świebodzicach „Śnieżka” i możliwości konsumpcji pysznych „Michałków”, „Trufli” i „Maczków”. Dziękujemy rodzicom szczególnie zaangażowanym w organizację wymiany.

(Mariola Schab I LO)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group