Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 555
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Krzyżowa: Morderczy turniej za nami

Sobota, 19 czerwca 2010, 19:29
Aktualizacja: Środa, 27 kwietnia 2011, 12:24
Autor: KO
Krzyżowa: Morderczy turniej za nami
Fot. Swidniczka.com
Czarnym koniem III Turnieju Rycerskim Księstwa Świdnicko–Jaworskiego miał być reprezentant Świdnicy – Ryszard Sobański, z którym konfrontacji obawiali się najmężniejsi rycerze. Okazało się jednak, że dyrektor MZEC–u nie dojechał, za to Jawor przywiózł ze sobą prawdziwego mistrza – strong mana Tyberiusza Kowalczyka. I zwyciężył w rywalizacji, co oznacza, że następny turniej zostanie przeprowadzony właśnie w Jaworze.

Było ciężko. Na początek wyścig w pięcioosobowych nartach Bolka, następnie „ścinanie głów”, a tak naprawdę jabłek (ścinać miał rycerz na drewnianej chabecie), a w tym czasie białogłowy malowały dzbany. Gdy chabetę ciągnął Tyberiusz Kowalczyk, reszta drużyny tylko biegła za drewnianym koniem... Zresztą całkiem niedawno mogliśmy podziwiać strong mena w akcji (zdjęcia - tutaj).

Księżniczki dopingowały swych rycerzy, którzy po kręciole mieli im wręczyć kwiaty. Dalej były już konkurencje dla prawdziwych siłaczy: rzut zapałką (wcale nie taką malutką) i szkockie zapasy. Najbardziej emocjonujący pojedynek na sam koniec stoczył przedstawiciel naszego portalu z kapitanem drużyny spod zielonego trójkąta, którą tworzyli pracownicy świdnickiego marketu budowlanego.

Zwyciężyli goście z Jawora, dalej byli dziennikarze z „Wiadomości Świdnickich”, na podium znalazło się tez miejsce dla gospodarzy – gminy Świdnica.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group