Niedziela, 14 kwietnia
Imieniny: Justyny, Waleriana
Czytających: 1271
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Motoryzacyjne cacka

Wtorek, 27 września 2022, 11:56
Autor: red
Świebodzice: Motoryzacyjne cacka
Fot. UM Świebodzice
Miłośnicy oldmobili po raz kolejny mogli podziwiać motoryzacyjne perełki w ubiegłą sobotę (24 września) na świebodzickim Rynku.

Jaworskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji po raz pierwszy zorganizowało Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych, w którym udział wzięło niemal 50 załóg z Polski, Niemiec i Czech. Wydarzenie rozpoczęło się w piątek w Świdnicy, ale główna część wyścigu wystartowała dzień później. W sobotę ok godz. 10:00 pierwsze załogi zameldowały się na świebodzickim Rynku. Tu czekały na nie 3 próby terenowe: rzuty na celność, najechanie na przeszkodę oraz zatrzymanie w określonej odległości od przeszkody. Chociaż zadanie nie należało do łatwych, kierowcy poradzili sobie znakomicie. Zmaganiom kibicowali Burmistrz Miasta Świebodzice Paweł Ozga oraz Sekretarz Miasta Sabina Cebula. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki z lokalnej fabryki ZPC Śnieżka S.A.

Zabytkowe auta, wśród których były m.in. Cadillac, Mustang, Mercedesy, BMW, Fiat 126p, a nawet niemiecki wóz strażacki z ubiegłego wieku, pojawiały się w Rynku w odstępach przez ponad godzinę, a po wykonaniu zadań odjeżdżały w stronę Bolkowa, gdzie odbyć się miał kolejny etap rajdu. Najstarszą maszyną biorąca udział w zmaganiach był liczący niemal 100 lat motocykl Excelsior 2200 T.

Zmagania zakończyły się w sobotę na świdnickim Rynku w późnych godzinach popołudniowych. Dekoracji zwycięzców dokonali wspólnie Burmistrz Miasta Świebodzice Paweł Ozga, Prezydent Miasta Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska oraz przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Jaworze.

Stylowe pojazdy można było w Świdnicy podziwiać również niedzielę, kiedy na zakończenie rajdu odbył się konkurs elegancji.

Partnerami wydarzenia były: Księstwo Świdnicko-Jaworskie, Urząd Miejski w Świdnicy, Miasto Świebodzice, Miasto Bolków, powiat jaworski.

Po zakończeniu rajdu na płycie Ratusza Miejskiego można było podziwiać dwa historyczne szybowce oraz skosztować pysznej kuchni serwowanej przez największy w Polsce food truck Mickiewicz. Wystawę zorganizowało Muzeum Szybownictwa Polskiego wraz z Towarzystwem Lotniczym w Świebodzicach, na czele z Prezesem Dariuszem Błaszczykiem.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group