Czwartek, 29 lutego
Imieniny: Lutosława, Romana
Czytających: 961
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Motoryzacyjne perełki

Poniedziałek, 8 sierpnia 2022, 9:20
Aktualizacja: 12:21
Autor: red
Świebodzice: Motoryzacyjne perełki
Fot. UM Świebodzice
X Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych upłynął 6 sierpnia (sobota) w Świebodzicach bardzie ciekawie.

Do Rynku przyjechało około pięćdziesiąt zabytkowych pojazdów z Polski, Czech oraz Niemiec. Wydarzenie zostało zrealizowane dzięki dotacji z budżetu Gminy Świebodzice w ramach otwartego konkursu ofert, która została przyznana Stowarzyszeniu Moto-Weteran, organizatorowi Rajdu. Uczestników imprezy powitali razem Burmistrz Miasta Świebodzice Paweł Ozga oraz Komandor Rajdu Mirosław Korzec. W imprezie uczestniczył także: Zastępca Burmistrza Miasta Tobiasz Wysoczański oraz Radny Rady Miejskiej Jan Klepiec.
Burmistrz Miasta Paweł Ozga wyraził słowa wdzięczności za bardzo dobrą współpracę ze Stowarzyszeniem, która po raz kolejny zaowocowała świetną imprezą.

Mieszkańcy naszego miasta z zainteresowaniem przyglądali się pięknym pojazdom, wśród nich był m.in. Daimler z 1934 roku, Morris też z tego roku, Peugeot 301 z 1931 roku a także Volkswagen Garbus, którego właścicielem jest mieszkaniec naszego miasta.
W rynku zaparkowały także motocykle, najstarszy z 1928 roku. To była gratka dla miłośników zabytkowych aut, imprezie charakteru dodały stylizacje właścicieli pojazdów, zarówno Panie jak i Panowie byli odziani w piękne stroje nawiązujące do epoki z jakiej pochodzą auta.

Jedna z Par Młodych, która tego dnia zawierała związek małżeński, chętnie wykonała pamiątkowe zdjęcia w zabytkowym aucie. Nowożeńcom złożył życzenia Burmistrz naszego miasta.

Na zakończenie imprezy Burmistrz wraz z Komandorem Rajdu wręczyli puchary właścicielom najpiękniejszych pojazdów.
1 miejsce - Niemcy Opel P4, lata 30
2 miejsce - Czechy Morris Six 1934 r.
3 miejsce - Polska motocykl 1960 r. Junak z przyczepką jednokołową.

W wyraz uznania Burmistrz Miasta złożył serdeczne podziękowania oraz przekazał słodkie upominki załodze Stowarzyszenia Moto-Weteran, w tym także Pani Monice Urbańskiej – Sekretarz Rajdu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group