Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 548
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mrowiny: MOW Mrowiny nie zwalnia tempa

Sobota, 25 maja 2019, 11:55
Autor: red
Mrowiny: MOW Mrowiny nie zwalnia tempa
Fot. UM Żarów
Początek wiosny w naszym regionie już od pięciu lat upływa pod znakiem zmagań sportowych w tenisie stołowym.

Mistrzostwa Dolnego Śląska Placówek Resocjalizacyjnych przyciągają do Wałbrzycha amatorów tej dyscypliny z regionu Dolnego Śląska, Wielkopolski oraz Śląska Opolskiego.

Wśród piętnastu startujących ekip nie mogło zabraknąć podopiecznych placówki z Mrowin.

Tenis stołowy w środowisku placówek resocjalizacyjnych to dyscyplina szczególna, bowiem jest dostępna dla każdego. Wychowankowie tego typu ośrodków, szczególnie w okresie zimowym szlifują swoje umiejętności, które w połączeniu z wytrwałością i rzetelnym treningiem dają solidne rzemiosło, które później mogą zaprezentować na arenie zmagań Mistrzostw Dolnego Śląska. Młodzież bierze zatem udział nie tylko w wydarzeniu sportowym, ale i wychowawczym. Zdobyte medale, puchary i nagrody dla uczestników, ale i sama możliwość pokazania się „z tej lepszej strony” kształtuje charakter młodzieży, często określanej mianem „trudnej”.

Tegoroczne zawody pozwoliły na rozegranie blisko 200 bezpośrednich meczy, które po kilkugodzinnej walce pozwoliły wyłonić najlepszych zawodników, zawodniczki oraz drużyny na Dolnym Śląsku. W klasyfikacji drużynowej MOW Mrowiny został wicemistrzem Dolnego Śląska, przegrywając zaledwie o dwa punkty z triumfatorem MOW Babimost. Podium uzupelnił trzeci MOW Wałbrzych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group